דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: רויטרס

הזוג הנשיאותי של ארה"ב יצטרך להתמודד בקרוב עם ספרים שאמורים לחשוף גילויים מרעישים ופרטים אישיים על חייהם.

לאחר שבית המשפט לערעורים קיבל את עתירתה של מארי טראמפ, אחייניתו של הנשיא, ואישר לה לפרסם את ספרה "יותר מדי ואף פעם לא מספיק: איך משפחתי יצרה את האדם המסוכן ביותר בעולם", הודיעה חברת ההוצאה לאור "סיימון ושוסטר" כי הספר יצא לאור שבועיים מוקדם מהצפוי ויפורסם כבר בשבוע הבא.

הספר אמור היה לצאת לאור ב-28 ביולי. בית משפט מחוזי הוציא צו מניעה על פרסום הספר, אולם בית המשפט לערעורים קיבל את עתירת מארי טראמפ וההוצאה לאור ואישר לפרסם את הספר.

באתר ההוצאה לאור נכתב כי "הספר מציג את הנשיא כגבר פגום עם פגמים קטלניים, אשר מאיים על בריאותו, ביטחונה הכלכלי והמרחב החברתי של העולם". בהוצאה לאור פירסמו את הכריכה האחורית של הספר בה נכתב כי "כיום, דונלד הוא כמו שהיה בן שלוש: לא מסוגל לגדול, ללמוד או להתפתח, לא מסוגל לווסת את רגשותיו, למתן את תגובותיו או לקחת ולסנתז מידע".

מארי כותבת גם על אביו של הנשיא, פרד, שלטענתה "השליט עליו משטר של טרור. דונלד סבל מחסכים שגרמו לו נזקים לכל החיים". עוד לפני פרסומו הפך הספר לרב המכר מספר אחת ב"אמזון" ופרסומו מעורר עניין עצום בארה"ב.

ואם לא מספיק לנשיא שיתמודד עם הספר החדש, כעת מתברר כי גם האישה הראשונה של ארה"ב, מלאניה טרמפ, תתמודד בקרוב עם ספר חושפני שתפרסם העוזרת האישית שלה שהיתה מיודדת איתה במשך 15 שנים.

סטפני וולקוף, חברתה של מלאניה טראמפ במשך 15 שנים, מונתה כיועצת ללא שכר למלאניה טראמפ זמן קצר לאחר שהנשיא זכה בבחירות 2016 ומילאה תפקיד בעל פרופיל גבוה בסיוע למלאניה טראמפ לעבור לבית הלבן מניו יורק תוך ייעוץ פוליטי.

הספר יקרא "מלאניה ואני" ויפרט את זכרונותיה של וולקוף מעבודתה לצד אשת נשיא בבית הלבן, לרבות "תיאור חושפני ונפיץ של ידידותה של סטפני וולקוף במשך 15 שנים עם מלאניה טראמפ ותצפית על הבית הלבן הכאוטי ביותר בהיסטוריה של ארה"ב", לדברי ההוצאה לאור.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו