תחפושת כלכלית
תחפושת כלכלית צילום: ארגון פעמונים

כמה זה עולה לנו?

אל מול מרבדי הפריחה, מלבלבות ההבטחות שלנו לעצמינו - להיות קצת ירוקים. עכשיו, בימי קורונה, הטבע (והבנקאי שלנו, בואו נודה) ממש נושם לרווחה כשאנחנו יותר בבית, ועסוקים יותר מתמיד בקניות יד שניה.

ותכף יגיע בקול-תרועה-רמה החג הקרנבלי ביותר שיש: פורים. מסכות, רעשנים, ממתקים, חגיגות, תחרות תחפושות, משלוח מנות הכי מקורי שיש, משחקי גמד וענק, מסיבת פורים מושקעת, אלכוהול כיד המלך, הופעת סטנדאפ בזום, שירים וריקודים. חג של בלאגן. בקטע טוב, כן? אבל גם בקורונה, ואולי לכבודה, כדאי להיות חכמים ולעשות לעצמינו סדר.

לתרומות לפעמונים לחצו כאן

עושים סדר

ממש כמו בבניית בית או בהפקת אירוע, גם כאן כדאי לפעול לפי שני עקרונות בסיס, בשיתוף בן/ בת הזוג:
א. כתבו את ההוצאות שאתם מתכוונים לעשות, ודרגו אותן לפי חשיבות.

במה הכי חשוב לכם להשקיע – בתחפושות חדשות? במתנות לאביונים? בסעודה? במשלוחי המנות? אולי בצילום מקצועי של כל המשפחה מחופשת? מיטיבי הלכת שגם ישאלו "למה?", לעיתים יופתעו לגלות שהדחף להשקיע נובע מהרגל או לחץ חברתי מיותר. משלוח מנות עם טאצ' אישי, יוכל להיות משמח יותר ויקר פחות ממשלוח קלאסי.

ב. הגדירו תקציב: מהו הסכום המקסימלי שאתם מעוניינים ויכולים להוציא? התחשבו ברצונות המשותפים, בצרכים המשפחתיים ובערכים שמובילים אתכם, רק זכרו- העוגה לא יכולה להישאר שלמה.

תחפושות ירוקות

הורים רבים ממלאים מידי שנה את חנויות הצעצועים, ומאלצים את עצמם להיפרד מכמה מאות שקלים לטובת התחפושות, אבל ברור שזה לא חייב להיות כך, להפך, זה יכול להיות כל כך זול, קל, כייפי וירוק. הנה כמה דוגמאות:

  • DIY לפני 20 שנה רבנו על הספר היחיד בספריה שהציע 15 תחפושות ביתיות, אבל מאז, הרשת התמלאה ברעיונות מקוריים ומעשיים לכל הרמות והגילאים.
  • תן וקח – שלחו זה לזה תמונות של התחפושות הישנות שלכם, אהבתם? החליפו ביניכם. סכמו האם זו השאלה או החלפה לנצח נצחים.
  • מחסן תחפושות קהילתי – קיים בחלק מהיישובים והערים, ומבוסס על השאלה. בררו עם רכזי הקהילות, סביר להניח שהשנה זה יפעל במתכונת שונה. אולי גם תוכלו למסור למחסן את התחפושות שלכם שכבר אינן בשימוש.
  • קניה – מתעקשים לקנות? טוב. השוו מחירים תוך התייחסות לתקני בטיחות. אם בחרתם להזמין מאתר, הקפידו לוודא כמה דברים: האתר מאובטח? המידות סטנדרטיות ומתאימות לכם? מה עלות האביזרים הנלווים ודמי המשלוח? האביזרים הכרחיים? אפשר להכין/ להשיג אותם בדרך אחרת? עד מתי מתחייבים לספק את המשלוח? מה מדיניות ההחזרה וההחלפה?

השנה משקיעים יותר במצוות מתנות לאביונים דרך פעמונים

השנה האחרונה תחת הקורונה שיבשה לכולנו את התוכניות והכניסה רבים למצב כלכלי מאתגר, אך אלו שנפגעו יותר מכולם הם מי שכבר לפני כן התמודדו עם מצוקה כלכלית.

ארגון פעמונים, שמסייע למשפחות באמצעות ליווי וייעוץ כלכלי, יוצא בקמפיין גיוס תרומות לקראת חג הפורים. במסגרת הקמפיין יעביר הארגון כספי תרומה למשפחות שנמצאות בעיצומו של תהליך ליווי, וכך יוכלו לקבל עזרה משמעותית בדרך לשיקום כלכלי יחד עם מלאכת הליווי.

לתרומות לפעמונים לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו