מגש פירות
מגש פירות צילום: ליצ'י מגשי פירות

כאשר הזמנת מגשי פירות הופכת להיות חלק בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו, באירועים מיוחדים או כחלק משגרת היום יום, יש ציפייה לקבל סטנדרט גבוה במיוחד שמתאים את עצמו לסטנדרט שקיים היום בשוק.

בין שמדובר על יצירות אומנות מרהיבות ועצומות בגודלן ובין שמדובר על הזמנת מגשי פירות עד למשרד ביום ההולדת של החברה הכי טובה, יש עקרונות שחשוב לכם לעמוד בהם כמו למשל שילובי הפירות. שילובי פירות מוצלחים הם גם עניין של שילוב צבעים וטקסטורות, אבל גם עניין של שילובי טעמים שמשלימים זה את זה על מנת לייצר מגש מושלם.

ולכן, אנשי מקצוע מיומנים שיוצרים מגשי פירות באופן קבוע, יודעים איך לעזור לכם לבחור את הפירות הנכונים.

שלושה פירות שכדאי לכם לשלב בתוך מגש פירות

בהנחה שאתם רוצים לייצר מגשי פירות באווירה קיצית, יש שלושה פירות שחשוב מאוד לשלב בכל מגש. קודם כל כמובן שמדובר על אבטיח אדום, טרי ומלא סוכר. זהו הפרי הרשמי של הקיץ בישראל ואין אף מגש פירות שלם בלעדיו. במקרים רבים אבטיח הוא גם חומר הגלם הגדול והמשמעותי ביותר ביצירה של מגשי פירות בגלל נפח המוצר שלו. קיווי הוא פרי משלים שהולך בצורה טובה מאוד עם אבטיח כמעט בכל שלב של הקיץ. גם מבחינת הצבע והטקסטורה אבל גם מבחינת היכולת לשלב טעמים ולמצוא את איזון הטעמים המושלם, קיווי הוא המוצר השני בחשיבותו במגשי הפירות של הקיץ בישראל. לבסוף, אפשר להקפיא כמה ענבים בצבעים שונים ולהוסיף את הענבים בתור נשנוש קטן בתוך מגשי הפירות כדי להוסיף מרבד של פרי וצבע.

עוד באותו נושא:

הבריאות והמראה – שהופכים את המגש להצלחה

מגשי פירות שיש בהם מחשבה על כל הפרטים הקטנים הם מגשים שמשלבים בצורה מושלמת בריאות עם מראה ללא פשרות. הרושם הראשוני שמתקבל הוא מגש שיש בו מחשבה על כל הפרטים הקטנים והוא מתאים לסטנדרט האירוע שאתם רוצים לייצר. ולכן מדובר על מתנה או רכישה עם ערך מוסף מיוחד מאוד שמתאים כמעט לכל חוויה במהלך הקיץ.

למה מגשי פירות הם הסיום הכי מתוק שיש לחתונה שלכם?

לאורך כל תהליך ההפקה של החתונה שלכם אתם חושבים על דרכים לשפר ואפילו לשדרג את החתונה ואת האירוע כולו. חשוב לכם לשים דגש על הפרטים הקטנים שאין באף אירוע, ולהפתיע את האורחים שלכם בשלבים שונים של התהליך עם שירותים שונים ומיוחדים שמתאימים לחוויה שאתם מנסים לייצר. וכך, אתם מוצאים את עצמכם מחפשים שירותים חדשניים כמו שירותים לייצור מגשי פירות, אבל אתם רוצים לשדרג את החוויה. מה שאומר, שחשוב לעבוד עם אנשי מקצוע שיודעים איך לייצר מגשי פירות מעולים, וזו היא המשימה המרכזית שלהם במהלך שגרת היומיום. בוודאי אם המטרה היא להזמין מגשי פירות לקראת סוף הערב ולהפוך את האפטר פארטי לחלק המיוחד והמרגש ביותר באירוע שלכם.

האפטר פארטי מעולם לא נראה טוב יותר מאשר עם מגשי פירות

במרבית האירועים, במיוחד חתונות גדולות עם המון משתתפים, שלב האפטר פרטי הוא השלב שבו רק בני המשפחה והחברים הקרובים באמת של החתן והכלה נמצאים באולם. אחרי שכולם כבר עזבו נשארה לכם הזדמנות אחת מיוחדת במינה לאפשר לאנשים שאתם אוהבים, להיות מתנה אחת אחרונה מתוך אירוע שלם מיוחד במינו. כלומר, חשוב לכם להזמין את מגשי הפירות לשעה מסוימת מאוד במהלך האירוע, כאשר אתם רוצים לזרוק קצת אנרגיות לרחבה. ואין דרך טובה יותר להכניס אנרגיה בסיומו של אירוע כל כך מרגש, מאשר מגשי פירות פלאים סוכר וצבע, במקום קינוחים משוקולדים.

קפוא וצונן, לערב הכי חם של השנה

נספר לכם שהחדשות הכי חשובות זה שהמשימה המרכזית של אנשי הייצור של סושי פירות לטובת אירועי חתונה היא לשמור על האיזון המושלם שבין מוצר טרי וטעים לבין השלב המדוייק במהלך החתונה שבו אתם רוצים להכניס לאולם את מגשי הפירות. הרי אי אפשר לחתוך את הפירות במקום, זו היא פשוט עבודה מורכבת מדי שדורשת כלים וחומרי גלם. ובמקביל אי אפשר לשלוח בשעה מוקדמת מידי את מגש פירות, אחרת הוא עלול להיהרס וחבל על כל העבודה הקשה, לקראת האירוע הגדול שלכם והמיוחד שלכם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו