לבוא לדייט כמו ילד
לבוא לדייט כמו ילד צילום: שאטרסטוק

ציפי ריין תתארח השבוע במסגרת מפגש הרווקים הגדול של ט"ו באב שמקיים פרויקט 252. בשיחה לערוץ 7 היא חושפת את האימון המיוחד שיימסר, אותו היא מוציאה לראשונה לערב פתוח:

"העולם שלנו מונע בעיקר מצורך הישרדותי", אומרת ריין. "זה מה שדוחף אותנו לחיות. לקום בבוקר, ללכת לעבוד, להתחתן, זה מה בעצם מה שעומד בבסיס כל החלטה שאנו מקבלים.

"אני יודעת, המילה 'לשרוד' היא קשה. אנחנו לא 'שורדים' את החיים במובן של אדם על אי בודד ללא מזון. ללא ספק החיים יפים, מלווים בהרבה רגעי שמחה וסיפוק.

אבל עד כמה אנחנו מונעים ומקבלים החלטות בשביל או בגלל הסביבה שלנו? הרבה יותר ממה שנדמה לכם.

"בואו נבחן כמה שונה עולם של בוגר מול עולם של ילד, לצורך המחשת הדברים" מסבירה ריין. "ילדים הם משוחררים. לחלוטין. אין להם דאגות, אין להם מסכות, והם לא צריכים לרצות אף אחד. הם פשוט הם, בצורה מוחלטת.

קניתם פעם לילד קטן ארטיק פשוט? האושר שלו עם זה הוא שלם ואמיתי, כמו שאתם הייתם מאושרים על זכייה בפיס.

מה קורה כשילד פוחד ממשהו? - הוא יביע את רגשותיו בצורה הכי אותנטית שיש. הוא לא יעשה חשבון איך תגיב הסביבה והאם זה צריך 'ליפול' על ההורים שלו...
לכן הוא גם חשוף יותר, הוא לא יודע שאפשר להיפגע.

"השחרור, הכנות והאותנטיות הללו, לא קיימים אצלנו כאנשים בוגרים. החיים מעמיסים עלינו. ככה הם. והתוצאה הלא טובה של זה היא - שאנחנו יותר מידי 'עושים להם חשבון'. כל דבר שקורה סביבנו - מנותח לרבדי רבדים של מניעים, כדאיות, שיקולים. אנחנו דרוכים כל הזמן לכל דבר. הנה תראו, גם אירועים משמחים שעוברים עלינו, לא מייצרים בנו שלווה פנימית ומוחלטת, איפשהו יציק לנו גם מה שלא בסדר, לא מושלם".

עוד באותו נושא:

גם דברים מעיקים וטרדות-החיים שאנו נושאים, נמצאים אצלינו קרוב קרוב ללב. קשה לנו לבטוח במישהו שירגיע אותנו ולהאמין שהכל יהיה בסדר. אנחנו לוקחים על עצמנו הרבה מאוד אחריות, 'אנחנו שם' כדי לראות איך מגיבים, מה עושים.

ככה בכל דבר, גם המסכות שאנו עוטים על עצמנו, המגננות, הכל נובע מתפיסה פנימית של 'אם אין אני לי מי לי' ומהחיישן ההישרדותי שלנו. וזה הגיוני לגמרי, אבל צריך לשים דברים בפרופורציות. כי מה שקורה הוא שעם הזמן אנחנו קצת מאבדים את זה, דברים מתחילים להתערבב לנו, והחיים נעשים מאוד מסורבלים ושקולים ומחושבים. כמו חייל שצועד בשטח אוייב עייף תשוש ומפוחד. אנו מתמלאים בהרבה חשש, וחסרה לנו הרגיעה היציבות והאיזון.

זה כל כך קונטרסטי, עולם משוחרר ובוטח של ילד, מול עולם שקול ומתגונן של בוגר.

והאמת היא, שיש סיבה לניגודיות הזו, זה לא קורה סתם. כל ה-'אובר חשבונות ודאגות' שמלווים אותנו, נובעים מהרבה תפיסות, אסיצואציות, ודברים שקרו במהלך הדרך.

מה שאומר לכם זה מדהים, אנחנו ממש יכולים וצריכים לחזק את הצד החיובי שבילדותיות שלנו. לחזור להיות פשוטים. פשוט אנשים פשוטים, לא מסובך.

הרבה הרבה בעיות בחיים יהיו קטנות עלינו, כשנלמד את המח לשחרר. זה לא קל, משום שהצורך שלנו לשרוד הוא אחד הדברים החיוניים שקיימים בבסיס הלא-מודע שלנו, אבל אפשר לעשות ריסטרט ולארגן את עצמנו בצורה בריאה יותר. מנסיון שלי, בעבודה נכונה האסימון הזה ייפול בשלב מסוים, ומשם - חיים אחרים.

אם תבואו לדייט 50% ילדים יותר ממה שהייתם עד היום - מי שיישב מולכם פשוט יעוף. ותהיה לו סיבה טובה.

האימון המלא והמרתק כולל ההדרכה המעשית - יימסר במהלך כנס ט"ו באב בגדול של הקיץ מבית פרויקט 252. עדיין לא רשומים? שריינו כרטיס עכשיו >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו