פנינה פרייליך
פנינה פרייליך צילום: תהלה אבגי

במסגרת האימון השבועי בפרויקט 252 תעסוק הערב (רביעי) פנינה פרייליך - מאמנת אישית מרווקות לחתונה - באחד המיתוסים הנפוצים בעולם הדייטינג, ותסביר מה אנחנו עושים פשוט לא נכון שתוקע לנו את הקשר.

פרייליך מסבירה: "מכירים את זה שהקשר מתחיל להתקדם אבל אתם חסומים מלספר לצד השני מה באמת קורה אצלכם? אין לכם ביטחון לפתוח נושאים רגישים?

הפחד לרוב הוא, שאם אשתף אותו באמת, הוא עלול להיבהל ולחתוך. והמחשבה היא שרק כאשר אקבל תחושה שזה זה – אמצא מקום לפתוח נושאים עמוקים.

סליחה שאני שוברת לכם מיתוסים. המחשבה הזו, שחשיפה של רגשות וקשיים תרחיק את הצד השני, הורסת קשרים. תחשבו על הסביבה הקרובה אליכם, חברים, עמיתים לעבודה. למי קל יותר להתחבר, לאלה המושלמים תמיד, השקולים, שכל הזמן בפאסון, או דווקא לאלה הספונטניים, העממיים בגובה העיניים שלפעמים 'מתפדחים' או עושים טעויות?

חשוב להבין, הקשר הקרוב בין אנשים נוצר דווקא איפה שאנחנו פגיעים - ואיפה שאנו חושפים זאת.

קירבה מרגישים כלפי האדם האנושי והיומיומי, דווקא זה עם החסרונות. וכשאת מחכה להרגיש יותר בטחון כדי לשתף, מה שקורה הוא שאת נשארת מאד מושלמת - אבל רחוקה. הקשר פשוט נתקע ומתחיל לשעמם, אין חיבור.

עוד באותו נושא:

ואיך בכל זאת אפשר להיחשף לפני שמרגישים 100% בטחון בלי שחלילה ניפגע? אז זה עובד בדיוק הפוך. הבטחון שלך יגיע כשתהיי מוכנה לדבר פתוח על קשיים שלך ועל מה שאת מרגישה בקשר. כי תפנימי, שדווקא השיתוף ברגשות שלך, הוא עצמו יוצר קירבה, ויהיה קל יותר להתגבר על הרעד שבלב והלשון שנאלמת.

ואת יודעת מה, אם בגלל עצם החשיפה והכנות שלך הוא יעזוב, זה מראה שהוא לא מסוגל להכיל את מי שאת בעומק, ולרוב, לא היה לקשר הזה צ'אנס אמיתי. מנסיוני, כשתצליחי להיפתח, את אפילו תופתעי לגלות כמה הוא מכיל וקשוב ורוצה באמת להכיר אותך לעומק, וכמובן - הבטחון והאמון שלך יגברו והפתיחות ההדדית תפרה את הקשר. עם הזמן את תרגישי איך אתם מקבלים עומק וקרבה חדשים, והאהבה מתחילה לנבוט".

האימון המלא יימסר הערב לחברי הפרויקט.

בנוסף, הערב בפרויקט במסגרת ההדרכה המרכזית - המאמן משה שרון עם סדרה חדשה ומפתיעה.

"זו תקופה שכל אחד עובר: הצעות, בירורים, דייטים, קשר מתקדם - ואז שוב…" אומר שרון,

"הדרך שלנו לחתונה היא כזו. מאתגרת, מלאת תחנות ומצריכה עבודה נחושה שלנו על מנת לצלוח אותה ולמצוא את האחת או האחד.

"לפעמים אנחנו טיפה מתקשים, הדברים לא זזים, לא מתקדמים. כבר היינו בכל כך הרבה מצבים שחשבנו שהנה זה בא, אבל לא. ואז אנחנו שואלים את עצמנו: 'יש עוד משהו שאני יכול לעשות ולא עשיתי'? 'יש לי בכלל השפעה כלשהי על התהליך שאני עובר'?

"התחושה היא שזה פשוט עניין של מזל, מי שמצליח - הצליח, לי זה אף פעם לא מוצלח ולא מצליח…
האם זה אכן כך? האם יש או אין משהו שאני יכול לעשות כדי לקרב את עצמי לחתונה"?

האימון המלא, יימסר הערב לחברי פרויקט 252. עוד לא בתכנית? הצטרפו עכשיו>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו