"אני מאמינה שתחושת השמחה שלי לא תלויה באמת במציאות שקוראת איתי", אומרת שרה אלטר, מאמנת לזוגיות בפרויקט 252.

"אלא בתפיסה שלי את מה שקורה ואיך אני מפרשת את זה. רוב המתאמנות שבאות אלי דווקא מגיעות ממקום של איבוד השלווה הפנימית בעקבות איזה משבר או קושי שהן חוות בתהליך הזוגיות, ובנקודה הזו מאוד חשוב לי להסביר להם איך אנחנו מקיימות הפרדה בין העולמות השונים, התהליך שלך למציאת זוגיות ולחתונה הוא תהליך בפני עצמו, וחשוב ללמוד אותו ולעשות אותו נכון, אבל אסור שזה ישפיע בצורה מזיקה על שמחת החיים והשלווה הפנימית שלנו".

אלטר אומרת כי מהניסיון הטיפולי שלה היא יודעת שתהליכים יכולים לחולל שינוי משמעותי. "זה אמנם לא קל - לא להיות מושפעים מהליך כה משמעותי", היא מדגישה, "אבל זו דרך שעושים לאט לאט בעזרת תרגול מסודר", היא מוסיפה דגש חשוב שיעזור לנו לשפר את המרגש הפנימי שלנו בעת החיפוש אחר זוגיות:

"אני חושבת שאנו צריכות לחזק את האותנטיות שלנו, להתחבר לרצונות שלנו. לתת פוקוס על מה ומי אנחנו רוצות, ולא רק לעשות מה שיתכתב נוח לסביבה לחברים או למשפחה. וכדאי שנזכור, היכולת שלנו לעשות את ההפרדה הזו היא בעצמה מייעלת מאוד את ההליך, אנחנו הרבה יותר טובים כשאנו פועלים ומקבלים החלטות מתוך רוגע ושלוות נפש מאשר כשאנחנו מצויים במצב רוח ירוד וחוסר חשק ותקווה".

עוד באותו נושא:

כשאת מדברת על שלווה ושמחה בתהליך, אולי יש בנות שיפרשו את זה כסוג של 'מסיכה', כלומר, יש לנו רתיעה מלהציג תכונה מסוימת כמושלמת - אם היא לא באמת כזו… לא?

"נכון, אני בהחלט חושבת כמו שהזכרתי קודם שאנו חייבים להיות מי שאנחנו. ולצד זה שחשוב לשמור על שמחה נפשית פנימית שזה משהו שלנו עם עצמנו - אנחנו בהחלט חייבים להביא את עצמנו כמו שאנחנו, בלי לנסות לטשטש קצוות. כשמנסים להציג לצד השני תדמית שהיא לא באמת אנחנו - זה עלול אפילו להוריד אופציות מתאימות. לעיתים, מה שאנחנו תופסים על עצמנו כחסרון או כמגרעה, אצל מישהו מולנו זה דווקא יהיה ה-דבר שיתפוס אותו וימצא חן בעיניו או בעיניה", אומרת אלטר, ומסכמת: "תהיו אתם, תהיו קשובים ומחוברים לעצמכם, ויחד עם זאת תעבדו על שמחה ורוגע פנימיים שלא יהיו מושפעים מההליך ומתוצאותיו. זהו מתכון בטוח גם לאיכות חיים טובה יותר בתקופה זו, וגם לייעל את תקופת הדייטינג ולהפוך אותה לחווייה".

פרויקט 252 הינו המיזם המקיף והגדול ביותר ללמידת זוגיות, המאגד בתוכו אלפי רווקים ורווקות עם הדרכות ליווי שבועיות, נבחרת מאמנים אישית, ועוד שלל פעילויות ותוכן.

עדיין לא בפרויקט? קליק פה ואתם בפנים, הירשמו עכשיו >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו