מערת המכפלה
מערת המכפלה צילום: דוברות הישוב היהודי בחברון

משרד החוץ של הרשות הפלסטינית מגנה בתקיפות את מה שהוא מכנה "ההתקפות של רשויות הכיבוש על המסגד האיברהימי (שמה האסלאמי של מערת המכפלה) אתרים קדושים נוצריים ואסלאמיים" בהדגישו כי מדובר ב"פרובוקציה" כלפי העם הפלסטיני והמוסלמים.

בהודעה שפרסם (רביעי) קורא משרד החוץ הפלסטיני לאונסק"ו לנקוט בצעדים הנדרשים כדי להגן על "המסגד האיברהימי" ולהחזיר אותו ל"מציאות ההיסטורית והחוקית שלו שסולפה ונגנבה על ידי כוחות הכיבוש".

לדברי משרד החוץ הפלסטיני, "השתיקה הבינלאומית נוכח פעולות ייהוד המקום הקדוש (המסגד האיבראהימי) אינה מקובלת והפכה לשותפות עם מבצעי הפשע".

עוד האשים משרד החוץ הפלסטינית את ישראל באימוץ "תפיסת עולם קולוניאליסטית של כיבוש גזעני" אשר את מחירה משלמים הפלסטינים, ובהקשר זה טען כי הכוונה להנגיש את מערת המכפלה למוגבלים הינה נדבך בתוכנית הייהוד של האתר.

על פי אמונת האסלאם, כל הנביאים מאדם הראשון, עבור דרך אברהם, יצחק ויעקב וגם ישו, היו מוסלמים ולא יהודים או נוצרים. נביאים אלה, על פי האסלאם, קיבלו את בשורת האסלאם, ולא בשורת היהדות או הנצרות. בני ישראל המוזכרים בקוראן דחו את בשורת האסלאם שהובאה בתורה, והיהודים מאוחר יותר זייפו את התורה בנוסחה המוכר כיום. על בסיס זה, טוענים הפלסטינים שהיהודים אינם ממשיכיהם של בני ישראל המוזכרים בתורה ובתנ"ך, שכן בני ישראל קיבלו כאמור את בשורת האסלאם, ומכאן שאין ליהודים זכות על ארץ ישראל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו