בנט וגנץ באוגדת עזה
בנט וגנץ באוגדת עזה צילום: קובי גדעון, לע"מ

מדוע ישראל לא הגיבה לרקטות ששוגרו אתמול מרצועת עזה למרות האיום המתמשך של הממשלה להגיב בכוח ובאלימות לכל טיל או בלון תבערה ששוגרו מרצועת עזה לעבר מטרות ישראליות?.

הסופר והאנליסט הפוליטי מוסטפא אל-סוואף המזוהה עם חמאס טוען, כי ישראל טרודה בכיסוי השריפות באזור ירושלים ובהתמודדות עם התפשטות מגפת הקורונה.

לדבריו, ממשלת נפתלי בנט חלשה וקיים חשש גדול מפני התמוטטותה אם יתפתח עימות צבאי נרחב בידיעה שארגוני המאבק נמצאים במצב של היערכות מלאה.

האני אל-עקאד, פרשן פוליטי, אינו שולל אפשרות שישראל תגיב בתקיפה ממוקדת נגד בכירים בארגוני המאבק או שמצרים לחצה על ישראל להימנע מתגובה על רקע מאמציה האינטנסיביים להגיע להסכמה על הפוגה ביטחונית ארוכת טווח.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, קיים היום (שלישי) הערכת מצב באוגדת עזה, יממה אחרי שמחבלים ירו רקטה מרצועת עזה לעבר שדרות. בדברים שנשא במהלך הביקור אמר בנט: "מטרת הביקור כאן הייתה לראות שצה"ל, פיקוד הדרום ואוגדת עזה נערכים - והם אכן ערוכים כראוי. המשימה שלנו היא לתת ביטחון ארוך טווח לתושבי הדרום ולתושבי עוטף עזה. אנחנו נפעל בזמן, במקום ובתנאים שמתאימים לנו, ולא לאף אחד אחר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו