שפי פז
שפי פז ערוץ 7

שפי פז מדרום תל אביב הפועלת לגירוש המסתננים הבלתי חוקיים, הגיבה בהתבטאות חריגה לקריאת חברת הכנסת גבי לסקי (מרצ) לקלוט בישראל פליטים מאפגניסטן.

"המעשה הכי אנושי והומניטרי שאפשר לעשות זה להעמיד אותך ואת החברים שלך מול כיתת ירי", כתבה פז.

כאמור, לסקי קראה לפתוח את שערי מדינת ישראל ולהכניס לכאן פליטים מאפגניסטן. ''השתלטות הטליבאן על אפגניסטן מעמידה מאות אלפי אפגנים בסכנה לזכויותיהם ולחייהם. פניתי לשר החוץ וראש הממשלה החליפי, יאיר לפיד, בבקשה לפתוח את שערי מדינת ישראל ולקלוט פליטים. זה יהיה המעשה האנושי וההומינטרי לעשות'', צייצה לסקי בטוויטר.

נציין כי נשיא ארה"ב ביידן חתם על צו שמקצה 500 מיליון דולר לקליטה ויישוב מחדש של פליטים מאפגניסטן. התקציב אמור לשמש לסיוע לפליטים ולאזרחים שסייעו לכוחות האמריקנים וזכאים לאשרת כניסה מיוחדת לארה"ב.

עוד באותו נושא:

אתמול התייחס נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן למפלה האמריקנית באפגניסטן והשתלטות הטליבאן על המדינה. ביידן אמר כי ''המשימה שלנו באפגניסטן מעולם לא נועדה ליצור שם 'דמוקרטיה' או לבנות שם אומה. האינטרס היחיד היה למנוע מתקפות טרור על ארה"ב. הרגנו את בן-לאדן לפני עשור. אין לנו צורך בנוכחות קבועה כדי להילחם בטרור''.

''אני עומד מאחורי החלטתי, למדתי בדרך הקשה שאין זמן טוב לנסיגה", אמר ביידן והפנה אצבע מאשימה כלפי מנהיגי אפגניסטן. ''הקריסה הגיעה מהר יותר ממה שחשבנו - ההנהגה האפגנית ויתרה, הצבא הרים ידיים.

''לא נמות במלחמה שהאפגנים לא מוכנים להילחם בה. נתנו להם הכל - שילמנו משכורות, ציוד, חיל אוויר - אבל לא היה להם רצון להילחם. אם הטליבאן יפגעו בנו או במשימתנו, התגובה תהיה עוצמתית", הבהיר נשיא ארה"ב.

ביידן ספג ביקורת קשה בימים האחרונים על ההחלטה להשלים את הנסיגה של הכוחות האמריקניים מאפגניסטן. ביידן קיצר את חופשתו וחזר הערב לוושינגטון ממעון הנופש הנשיאותי בקמפ דיוויד, כדי למסור את ההצהרה בבית הלבן.

כזכור, הנשיא לשעבר טראמפ הוא זה שהחליט להוציא את הכוחות האמריקניים מאפגניסטן ואף חתם על הסכם עם הטליבאן, אך הביקורת על ביידן גברה כשהחליט לתמוך בנסיגה כעת כשמסע הכיבושים של הארגון צבר תאוצה.

ארה"ב שלחה לבירה קאבול אלפי חיילים שפינו את עובדי השגרירות ואת האזרחים האמריקנים שנמצאים במדינה. בנמל התעופה הבינלאומי נראו אלפים ממתנגדי הטליבאן שניסן להימלט לחו''ל. עשרות תועדו מנסים לעצור מטוס צבאי אמריקני ואף ניתלו עליו ונפלו ממנו כשהיה באוויר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו