עמר בר לב
עמר בר לב צילום: Basel Awidat/Flash90

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן קיבל היום (רביעי) שיחת טלפון מהשר לביטחון פנים עומר בר לב שעסקה בשיתוף הפעולה הישראלי פלסטיני בכיבוי השריפות באזור ירושלים.

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" דיווחה, כי השר בר לב הודה לאבו מאזן על השתתפות מנגנון ההגנה האזרחית הפלסטינית בכיבוי השריפות וציין כי הסיוע הפלסטיני היה "חשוב ומשפיע".

על פי הדיווח, אבו מאזן ציין, כי ההשתתפות הפלסטינית בכיבוי השריפות באזור ירושלים נובעת מהגישה האנושית של "מדינת פלסטין" אשר תמיד יוזמת מתן סיוע הומניטרי.

ארגונים פלסטיניים משתמשים בנשק השריפה נגד ישובים יהודיים ביו"ש, ולאחרונה נעשה שימוש מסיבי בדפוס פעולה זה במאבק נגד המאחז אביתר.

פעילי מהכפר ביתא ניסו להצית את הבתים באביתר והציתו צמיגים רבים כדי לחנוק את התושבים בעשן הסמיך. מנהיגים פלסטינים קראו לשכפל דפוס פעולה זה גם במקומות אחרים איו"ש.

בחודש מאי השנה התייחס מנהיג חמאס יחיא סינוואר לשריפת היערות כדפוס פעולה לגיטימי במאבק נגד ישראל. בראיון לאל-ג'זירה אמר סינוואר: "אם יפגעו במסגד אל-אקצה אני משוכנע שיהיו בשטחים הכבושים (בשטח ישראל) עשרת אלפים אנשים שיבקשו למות (בג'יהאד) למען אללה. כל אחד מהם יקח סכין כדי לדקור (ישראלי), ינהג במכוניותו כדי לדרוס אותם או ישליך בקבוק תבערה שישרוף את ליבם. או הם יכולים ליטול מיכל דלק כדי לשרוף שטחי יער נרחבים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו