מלונות. ארכיון
מלונות. ארכיון צילום: סיון פרג'

בבתי מלון רבים ברחבי הארץ נרשמה בימים האחרונים ירידה חדה בהיקף ההזמנות של חופשת הקיץ, זאת הודות לשיעורי התחלואה מרקיעי השחקים והחשש מסגר בחגי תשרי. האם עתיד ענף התיירות להיכנס שוב למצוקה חסרת תקדים?

נאור חן, מנכ"ל מלון 'עונות' בנתניה שוחח עם אלון גל וליאת רון ב-103FM ושיתף בכאב במצב בית המלון: "הענף שלנו חווה טלטלה חסרת תקדים, טירלול אמיתי, אנחנו ברכבת שדים מלמעלה למטה וכרגע צונחים למעמקים. עומדת להסתיים עונת הקיץ, יש ביטולים, יש גם עצירה מוחלטת כמעט בהזמנות, ספטמבר נראה רע מאוד - אנחנו עומדים בפני שפל חסר תקדים ללא רשת ביטחון".

עוד באותו נושא:

עוד התייחס להשפעת המצב על כוח האדם וקרא לממשלה לפעול, "מיטב העובדים שלנו, עמוד השדרה של הענף, צריכים לפרנס אותם, לתמוך בהם כלכלית, ואין לנו מאיפה. אנחנו מצפים מיד להתייחסות של ממשלת ישראל. יש לנו פתרון שגם ייטיב עם המדינה וגם עם הענף שלנו – חל"ת גמיש שיאפשר למלונות להישאר פתוחים ולא לסגור את שעריהם כדי למנוע את הפיטורים של העובדים הקבועים. העובד יעבוד בבתי המלון בימי הפעילות, ובאמצע השבוע, כשלא נוכל להעסיק אותו, המדינה תעזור לנו להחזיק אותו. אנחנו נשלם את מלוא השכר, כמובן, והמדינה תשתתף בחלק שבו הם לא עבדו במהלך השבוע. אני מבקש מהאוצר ומממשלת ישראל להקשיב למשבר חדש חסר תקדים שנוצר בעקבות הגל הרביעי ומציב אלפי עובדים בפני פיטורים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו