התפרעויות ליד הגדר היום
התפרעויות ליד הגדר היום צילום: מג'די פתחי/TPS

אבו מוג'אהיד, דובר ארגון הטרור הפלסטיני "וועדות ההתנגדות העממית", אומר כי המסר של ארגוני המאבק הפלסטיניים ברור ולפיו "אם הכיבוש אינו עומד בדרישות והתנאים של ארגוני המאבק ("ההתנגדות") אזי בידיהם הכלים והיכולת המסוגלים להביא אותו עד הברכיים”.

בשיחה עם אתר החדשות אל-ריסאלה, המזוהה עם חמאס, אמר עוד אבו מוג'אהיד, כי ההמונים שהגיעו בשבת לעצרת לציון 52 שנה לשריפת מסגד אל-אקצה בידי צעיר נוצרי אוסטרלי שיגרו מסר בדבר המשך הליכתם בדרך המאבק לכיוון ירושלים.

לדבריו, תוקפנות נגד מסגד אל-אקצא ורצועת עזה באמצעות המצור ומניעת השיקום מחדש ,דחוף את העם הפלסטיני ואת ארגוני המאבק לנקוט בכל האמצעים האפשריים כדי לכפות על "הכיבוש" את הסרת המצור.

תנועת חמאס השולטת בפועל ברצועת עזה הזהירה בשבוע שעבר מפני מתיחות ביטחונית מחודשת אם "הכיבוש" הישראלי ימשיך להדק את המצור על הרצועה.

בשיחה עם סוכנות הידיעות "קודס פרס" אמר דובר חמאס, חאזם קאסם, כי ל"ארגוני המאבק תהיה עמדה ברורה בנושא זה. המשך המצור הוא אחד ה'ברקים' שיכולים להכות בכל עת".

לדבריו, "ארגוני המאבק הפלסטיניים אינם יכולים לעמוד בשילוב ידיים כשהם רואים את המצור והעונש הקולקטיבי המוטל על רצועת עזה, שכן לעמנו הזכות לחיות בחירות ובכבוד, וזכות זו אנו ניטול בכוח, ואיננו יכולים להתמקח בנושא עקרוני זה".

במהלך השבת התפתחו עימותים בין חיילי צה"ל למתפרעים פלסטינים שהפגינו סמוך לגדר הגבול במספר מוקדים ברצועת עזה. הפלסטינים יידו אבנים לעבר הגדר וכמה מהם אף הצליחו לטפס עליה.

סמ"ר ב' לוחם מג"ב מיחידת המסתערבים נפצע באורח אנוש מירי בגדר הגבול בצפון רצועת עזה במהלך העימותים. בתיעוד ברשתות החברתיות נראה מתפרע פלסטיני מתקרב לחרך ירי, שניות אחרי שבצבץ ממנו קנה נשק, ויורה באקדח מטווח אפס.

מצה"ל נמסר כי במהלך התפרעויות אירע ניסיון חטיפת נשק של חייל צה"ל. הלוחם נאבק, והצליח למנוע מהם לחטוף את כלי הנשק אשר נמצא בידיו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו