נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: רויטרס

ד"ר עיסאם שאוור, פובליציסט הכותב בעיתון חמאס והמזוהה עם הקו התנועה האסלאמית בעזה, פרסם (ראשון) מאמר שכותרתו: "בנט ושפת החלשים".

בתחילת מאמרו ציין שאוור, כי לאחר שיגור רקטות לעבר ישראל לא מכבר אמר ראש הממשלה נפתלי בנט, כי ישראל תגיב על כך בזמן ובמקום שתמצא לנכון וכי צה"ל נכון להתמודד עם כל התרחישים.

שאוור כתב, כי לאחר מבצע "שומר החומות" מנהיגיה של ישראל הצהירו שישראל תגיב בתקיפה צבאית על כל שיגור של טיל או בלון מרצועת עזה, ואילו עתה הם מדברים בשפה אחרת שונה מאוד מבעבר – שפה הדומה לשפת המשטרים הערביים החלשים.

מסקנתו של שאוור הינה, שישראל הבינה שהיא אינה יכולה להביא לרגיעה באמצעות התגרות בארגוני המאבק הפלסטיניים ברצועת עזה, אלא עליה לחפש דרך אחרת.

בניגוד לעבר, כתב שאוור, ישראל כעת אינה יכולה לחמוק מהשלכות "הפשעים" שהיא מבצעת נגד העם הפלסטיני, והדבר בא לידי ביטוי בסבב העימות הצבאי שפרץ בעקבות הניסיון לפנות תושבים ערבים בשכונת אל-שייח' ג'ראח והיא נאלצה לשלם מחיר כבד של מלחמה שפגעה בכלכלה ובתעופה, שיבשה את חיי היומיום של הישראלים והטילה עליהם אימה ופחד.

"המדינה הכובשת חיה ברגעים קשים, כי יש לה שתי אפשרויות בלבד - או להמשיך ביהירות, לבצע פשעים, לשלם מחיר גבוה יותר ואז להיכנע, או להודות שהיא אינה מסוגלת עוד לשלוט בעם הפלסטיני, להטיל עליו מצור, להחזיק אותו תחת כיבוש ולנהוג בהתאם למציאות הזו ובהתאם למציאות החדשה שכפו ארגוני המאבק הפלסטיניים ברצועת עזה", כתב שאוור.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו