אנשי חינוך: הדרך לחופה מתחילה אצלכם
אנשי חינוך: הדרך לחופה מתחילה אצלכם pixabay

"המהפכה כבר כאן". במילים האלו החלו את צעדיהם הראשונים אסף וחנה זולדן בקורס פורץ דרך של אימון לחתונה, בשיתוף הרב יהושע שפירא והרב גור גלון. כבר באותה שנה השתתפו כ-80 תלמידים בקורסים להכשרת מאמנים ומאמנות, והשאר היסטוריה.

היום, 7 שנים אחרי, כבר ברור לכל בחור ובחורה שכאשר הדרך לחתונה מתעכבת אין טעם לחכות, ובאמצעות תהליך טוב, יסודי וממוקד של אימון לחתונה, כל אחד ואחת יכולים לסלול את דרכם לחתונה מאושרת. ההבנה הזו שלכל בחור ובחורה יש דרך להגיע לחתונה, משמחת ומהווה זריקת עידוד גם אצל "רווקים ותיקים" שמבינים שאכן יש דרך לצאת מהסבך.

למרות ההצלחה הגדולה בתחום אימון החתונות, בני הזוג אסף וחנה זולדן, מקימי 'מצאתיך', מתאמצים להוציא לאור את האמת הפשוטה: "אימון לחתונה הוא דבר מצוין – למי שמזהה עיכוב קל או כבד בדרך, אבל למחנכות ולמחנכים בדור שלנו יש תפקיד הרבה יותר חשוב ומשמעותי. שם נמצא החלק היסודי ביותר- שם סוללים את הדרך, שם מנחילים עקרונות ותובנות שמלכתחילה מונעים טעויות, סיבוכים ועיכובים.

עוד באותו נושא:

מחנכות ומחנכים רבים מגלים אכפתיות ואחריות, ומנסים לעזור לבוגרים שלמדו אצלם לפני עשר או 15 שנה, ללא הצלחה (זה המקום להפנות אותם לאימון חתונה). אולם שם, ברגעים האלה, הם מגלים שבעצם – האוצר היה אצלם בכיתה.

להרשמה לגברים לחצו כאן

להרשמה לנשים לחצו כאן

פעמים רבות העיסוק בנושא החתונה מתחיל רק כאשר הצעירים מגיעים לשנות ה-20 לחייהם ומתחילים את תקופת השידוכים. אולם מאמני החתונה טוענים שהזמן הנכון להתחיל את ההכנה לקראת חתונה שמחה הוא הרבה קודם לכן, עוד בשנות התיכון.

"הדור שלנו הוא דור גדול, עם נפשות גדולות ולכן צריך פה משהו מאוד מיוחד" אומרת חנה זולדן. "זה דור שונה. הקמת בית בדור הזה היא לא כמו פעם, ולדור שונה מגיעה הדרכה שונה. יש לנו בציבור בנות טובות ואיכותיות , שגדלו בבתים מדהימים ולמדו במקומות מעולים, אבל עדיין משהו חסר. אם זה חוסר ידע או חוסר הבנה בנושא, שיוצרים חסימה ותוקעים את המסע לחופה במהלך השנים".

לדברי חנה זולדן, ברגע שהמחנכות יכירו ויידעו את היסודות הנכונים, יבינו את המצב ואת הטעויות הקיימות והפתרונות אליהן, הן יוכלו למנוע מתלמידותיהן טעויות רבות שמביאות לידי כאב וייסורים של רווקות בגיל מאוחר.

בשנים האחרונות אנו רואים ריבוי קשיים ועיכוב גדול בהקמת בתים, עיכוב שכואב לכולנו מאד. החינוך כיום מספק מענה לנושאים רבים ומהותיים כמו ענייני אישות ומשפחה, שהם נושאים חשובים ביותר וחשוב לדבר עליהם. אבל השלב הבסיסי ביותר – כיצד מגיעים להקמת בית? כיצד סוללים את הדרך ומה הן הפעולות הנדרשות מכל אחד ואחת, לא קיים עדיין במערכת החינוכית. לימוד נכון של הנושא והנחלת התובנות היסודיות יוכלו להביא כל אחד מהתלמידים לחופה שמחה בזמנה".

כל מחנך/ת בתיכון צריך להכיר את האתגרים של הדור: הקשיים, הדפוסים המצויים והטעויות ולעומתן את התובנות הנכונות שמאפשרות להגיע ליעד העיקרי – חלום חייו של כל תלמיד ושל כל מחנך. חתונה שמחה ומאושרת.

בני הזוג קוראים למחנכים והמחנכות: "אתם החוליה האחרונה בשרשרת החינוך המפוארת לפני שהבנות והבנים יוצאים לדרך. התרבות של היום נוטה לסחוף למקום של אנטי חתונה, וכדי להתמודד עם תרבות זו יש צורך בהכוונה ועמידה איתנה של המחנכים ושל ההורים. צריך להבין שאם המחנכות לא ידברו על זה עם התלמידות, בעוד כמה שנים התלמידות ייקחו את המידע הזה מהאינטרנט. אפשר למנוע את זה על ידי שיח ולימוד היסודות הנכונים כבר בכיתה. כיום המחנכים עושים עבודה נפלאה, ומתייחסים ברגישות לנשמות הגדולות של התלמידים, אבל חסרה התייחסות לנושא של הקמת בית בדור הזה. יש צורך אמיתי בהדרכת התלמידים איך יוצרים קשר ואיך מגיעים לקשר של אהבה ושמחה גם כיום. "

רגע לפני ששנת הלימודים החדשה נפתחת, אסף וחנה זולדן, מייסדי 'מצאתיך', יוצאים בקריאה למחנכים, למחנכות ולרמים בישיבות ליצור שנה מהפכנית בתחום החתונה, על ידי הכנה לחתונה כבר באולפנות בישיבות ובמדרשות.

מחנכת אלופה, תפקידך קריטי בדרך שלהן לחופה!

אנו מזמינים אותך להדרכה חד פעמית של חנה ואסף זולדן ותמר מתוקי לנשים בלבד לפרטים נוספים לחצי כאן.

ר"מ, מחנך בישיבה- "ושננתם לבניך – אלו התלמידים" - החתונה שלהם בידיים שלך!

רמים ומחנכים – אתם מוזמנים להדרכה משמעותית בהשתתפות הרב יהושע שפירא , הרב גור גלון ואסף זולדן- החתונה שלהם בידיים שלכם.

להרשמה לנשים לחצו כאן

להרשמה לגברים לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו