טקס חניכת השדרה אמש
טקס חניכת השדרה אמש צילום: יח"צ

הוליווד בישראל. אמש נחנך בכניסה לאצטדיון 'שלמה ביטוח' בפתח תקווה, פרויקט ראשון וייחודי מסוגו בישראל - שדרת כוכבי הכדורגל הגדולים בכל הזמנים של העיר פתח תקווה.

כ-300 אורחים, בני משפחה וכוכבי כדורגל בעבר, חנכו בשעות הערב בטקס מרגש את שדרת הכוכבים של מכבי והפועל פ"ת באצטדיון שלמה ביטוח בפתח תקווה, כאשר בשדרה המובילה לאצטדיון המקומי מוטבעים שמותיהם של 11 הנבחרים מכל מועדון, בדומה לקיים בהוליווד שבארצות הברית.

למועדוני הכדורגל של הפועל פתח תקווה ומכבי פתח תקווה מקום של כבוד בהיסטוריה של הענף בישראל, כאשר לצד זכיות בתארים והשתתפויות במפעלים אירופאים, שני המועדונים, אלו שנמצאים בליגת העל וזו שבליגה הלאומית, אחראים גם לגידולם של כמה מכוכבי הכדורגל הגדולים ביותר ששיחקו בליגות בישראל ובאירופה.

ביוזמת החברה לפיתוח פתח תקווה, האמונה בין היתר על ניהול האיצטדיון, עיריית פתח תקווה וכן בהשתתפות המועדונים עצמם וחברת 'שלמה ביטוח', התקיים ב-5 החודשים האחרונים תהליך ארוך שכלל עשרות אלפי הצבעות של הקהל הרחב עד לבחירת ההרכב הגדול בכל הזמנים של כל אחד מהמועדונים. לצד הצבעות הקהל הוקמה ועדת היגוי שקבעה קריטריונים וקיימה מספר דיונים. בנוסף, לאחר שגובשו שמותיהם של הכוכבים שייכללו בהרכבים הפותחים של מכבי והפועל פ"ת, נבחר ספק מיוחד לייצור הכוכבים והטבעתם בשדרת הכוכבים החדשה והייחודית.

כאמור, מדובר בפרויקט ראשון וייחודי מסוגו בישראל, שמטרתו היא ביסוס המורשת והצדעה לכוכבי העבר של הקבוצות, וזאת כחלק מההשקעה הרבה באצטדיון ובסביבתו מצד החברה לפיתוח פתח תקווה, עיריית פ"ת ונותנת החסות לאיצטדיון - חברת שלמה ביטוח.

ה-11 של הפועל פתח תקווה שנבחרו: איתן בודניוק, מני בסון ז”ל, יעקב ויסוקר ז”ל, משה (ג’רי) חלדי ז”ל, ניר לוין, שלמה נהרי, נחום סטלמך ז”ל, בני קוזושווילי, בועז קופמן ז”ל, מוטי קקון, זכריה רצאבי ז”ל.

11 הנבחרים של מכבי פ”ת שנבחרו: אייל בגלייבטר, חיים בוך ז”ל, שמואל בן דרור ז”ל, עומר גולן, זאב זלצר, גיא יצחק, מורד מגמאדוב, נחמן מנדל ז”ל, איסמעיל עאמר, פיני קינסטליך, אליעזר שפיגל ז”ל.

בטקס החגיגי שנערך אמש בנוכחות ראש העיר פתח תקווה, רמי גרינברג ומכובדים נוספים בהנחיית שדרן הספורט יורם ארבל, השתתפו גם בני המשפחות והכוכבים שעודם בחיים.

רמי גרינברג, ראש עיריית פ"ת אמר: "יש לנו הכבוד להנציח 22 ספורטאים מהשורה הראשונה ששיחקו בקבוצות הפועל ומכבי פתח תקוה, שחקנים שהיו מושא להערצה אז והיום, ובלטו בכישרון שלהם, במקצועיות, במסירות למקצוע וברצון להיות הטובים ביותר בתחומם! זה מרגש ויוצא דופן עבורנו להנציח את אותם שחקנים ולהיות הראשונים למעשה בארץ, שמקימים שדרת כוכבים, לכוכבים אמיתיים שהיו חלק משמעותי בהצלחת ענף הכדורגל בארץ, ועד היום מהווים השראה לכל ספורטאי".

לירון גולדנברג, מנכ"ל החברה לפיתוח פתח תקוה: "יזמנו את הפרויקט הייחודי מתוך כבוד לעברן של הקבוצות המשחקות באצטדיון שלמה ביטוח וכחלק מהפיכת האצטדיון וסביבתו למוקד של פנאי, בילוי וספורט. אני שמח שאנו הראשונים שמבצעים בישראל פרויקט הנצחה ומורשת בסדר גודל כזה. שמחתי לראות את ההתרגשות של התושבים, האוהדים, המשפחות והכוכבים ואני בטוח שהפרויקט גם יקרין על הדור הצעיר ויוסיף כבוד לכוכבים ולמועדונים".

טובי שמלצר, מבעלי חברת שלמה ביטוח: "קבוצת שלמה, גאה מאד להיות חלק מהפרויקט הייחודי והמכובד הזה. שמחים מאד שנפלה בחלקנו הזכות להיות חלק מהכבוד הנצחי לאגדות הכדורגל של אם המושבות הישראלית".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו