יהודה וינשטיין
יהודה וינשטיין צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

יהודה וינשטיין, לשעבר היועץ המשפטי לממשלה, זעם בעקבות התמונה של בנימין נתניהו עומד בכניסה לבית המשפט בירושלים ומשתלח במערכת המשפט כשצמרת הליכוד מאחוריו.

"ראש הממשלה לשעבר הוכיח בהתנהלותו כי הוא באופן אישי אינו יכול לכהן כראש ממשלה תחת כתב אישום. הוא אינו מצליח להתרומם מעל המצוקה האישית שאליה נקלע", אומר וינשטיין בראיון לעיתון "ידיעות אחרונות", שיפורסם במלואו ביום שישי.

"בהתנהלותו זו הוא מוכיח שאינו מסוגל לשים את החיץ הנדרש בין כהונתו כראש ממשלה לבין נשיאתו בתואר הלא-מחמיא 'נאשם'".

לצד הביקורת שהוא מותח על נתניהו, כלפי וינשטיין עצמו נטען כי כיועץ משפטי לממשלה – שקודם לכן שימש כסנגורו הפרטי של נתניהו - הוא הקל על נתניהו בפרשת ביביטורס. ב-2011 פרסם רביב דרוקר את התחקיר ובו הטענות על מימון נסיעותיו של נתניהו לחו"ל. מבקר המדינה פתח בבדיקה. רק כעבור שנתיים נדרש אליה וינשטיין.

עוד באותו נושא:

"אילו היו בידי ראיות שהיו מצדיקות הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה, לא הייתי מהסס אף לא לרגע להגיש", הוא טוען, "לא הגעתי לתפקיד היועמ"ש כדי לעשות שקר בנפשי. הפרשה הגיעה אליי בשנת 2013 ממבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס ז"ל, ששלח לי מידע על חשד למימון כפול של נסיעותיו של נתניהו מצד גורמים שונים. לא היה מדובר באירועים סדרתיים, אלא במידע שהתייחס לשתי טיסות בלבד - אחת לארצות הברית ואחת ללונדון - שבע שנים קודם לכן, בשנת 2006, כאשר נתניהו היה באופוזיציה. הוריתי לפרקליט המדינה, משה לדור, לבדוק את המידע.

"כעבור זמן מסוים הגיעה לשולחני המלצת המשטרה שאליה צורפה גם חוות דעתם של פרקליטת המחוז ושל פרקליט המדינה, כי אין ראיות המצדיקות פתיחה בחקירה. קיבלתי את ההמלצה. לאחר פרישתי מתפקידי למדתי שמנדלבליט הורה על סגירת התיק. היועמ"ש עשה את עבודתו".

כאמור הראיון המלא עם וינשטיין יפורסם מחר ב"ידיעות אחרונות", בגיליון "7 ימים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו