דייט. אילוסטרציה
דייט. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

"מהו הדבר או הגישה מהם אנחנו הכי חוששים בדייטים? - 'הדייט המשעמם'", אמר אתמול המאמן שמואל נמירובסקי. בהרצאת הזום השבועית של חברי הפרויקט, הוא הסביר כי "כשהדייט לא מוצלח ולא גרוע, לא מלהיב ולא סתמי, לא מעלה ולא מוריד, אלא פשוט שטוח ומשעמם - זה הרגע שבו אנחנו נעשים אדישים לכל התהליך הזה של דייטים ופגישות.

"לא פעם יוצא לי להיפגש עם רווקים ורווקות שמספרים לי שאין להם שום רצון ואנרגיה לצאת לדייטים", מספר לנו נמירובסקי, "ואני מזהה שהסיבה לכך היא מעבר לחשש מדחיה או תסכול מדייטים קודמים שלא צלחו.

כי אלו הם חסמיים שבסוף מתנקזים לשאלה מה חזק יותר, תחושת הייאוש מהדייט הקודם או תחושת הרצון לדייט הבא, יש עם מה לעבוד. אבל פה - אין רצון בכלל. אין את המניע הראשוני שיגרום לבחור או לבחורה לרצות לצאת מהבית, וזה בלי קשר למידת האמון שלהם במיועד", קבע נמירובסקי.

הוא הסביר כי הסיבה לכך נעוצה "בבסיס הגישה שלנו לדייט. לרוב, אנחנו מגיעים בתפיסה שדייט היא 'פלטפורמה להיכרות ולחתונה', טקס מאוד טכני, יש סך פעולות שעלינו לעשות ומי יודע - אולי תצא מכאן אהבה.

"כשעושים משהו טכני, האנרגיה נשחקת מהר. פעם, פעמיים, 5, 10 דייטים, באיזשהו שלב זה נלעס ונמאס ואנחנו פשוט מתעייפים… המוח שלנו התרגל, זה נהיה מוכר ומעיק…

"ממש כמו בראיון עבודה. גם שם אנחנו יודעים שישנם סך פעולות לביצוע בכדי שנתקבל לעבודה. אנחנו מגישים קו"ח ובאים לראיון, כי אנחנו יודעים שאם לא נעשה משהו - לא ייפול עלינו ג'וב משמיים. ומה קורה למי שהיה ב-10 ראיונות עבודה ולא הצליח להתקבל? - הוא מאבד את המוטיבציה ואת החשק להמשיך לעשות זאת. הוא יתמיד רק במידה ויתגבר על חוסר האמון ותחושות הייאוש, אבל חוויה נחמדה זו לא תהיה… האם זה מה שאנחנו מצפים לחוות בדייטים שלנו"?

"הרשו לי לשאול אתכם שאלה נוספת, למישהו פעם נמאס לטייל? או חש שעמום לצאת לנופש? חו"ל? אפילו בקטן יותר: מישהו רואה בארוחה טובה 'משהו טכני'? ברור שלא. למרות שבתכלס, אוכל זה משהו טכני - אנחנו רעבים ואנחנו אוכלים כדי לשבוע. אבל החוויה - היא נמצאת בתודעה המוחית בקטגורית הכיף, הנחמד, המשמח, אפילו אם זה רק נשנוש שלא באמת שבענו ממנו…"

נמירובסקי הסביר שיש דרך לשנות אצלינו את התפיסה על דייטים, כך שהם יהפכו לחוויה בפני עצמה, ולא תלויה באיזו מטרה מסוימת שהשגנו או לא השגנו.

הוא מסכם: "כאשר נצליח לעשות את ההפרדה בין עצם הבילוי לבין התוצאות שלו אנו נבוא לדייט בשביל להנות, ואז - גם תחזור לכם האנרגיה והרצון לצאת לדייטים, וגם הדייטים שלכם ייראו אחרת…"

עדיין לא בפרויקט 252? קליק כאן ואתם בפנים >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו