שחקני חיפה חוגגים העפלה לשלב הבתים
שחקני חיפה חוגגים העפלה לשלב הבתים צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה

מכבי חיפה חוזרת לאירופה. 8 שנים אחרי שהופיעה בפעם האחרונה בשלב הבתים של מפעל אירופי, חזרה הערב (חמישי) מכבי חיפה לשלב בתים, כשהעפילה לשלב הבתים של מפעל הכדורגל החדש, הקונפרנס-ליג.

הירוקים מחיפה העפילו לשלב הבתים של המפעל האירופי החדש, בזכות תבוסה שהנחילו ליריבה שממול, נפטצ'י באקו האזרית, בתוצאה 0:4 לעיניי 30,000 אוהדיה המקומיים שניצלו את העובדה כי לא חלות מגבלות התקהלות על משחקי הכדורגל והגיעו בהמוניהם למשחקה של מכבי חיפה באצטדיון סמי עופר שבעיר.

למעשה, עבור אוהדי חיפה הגעה למשחק הערב הייתה במתכונת של צו 8, זאת אחרי התיקו 3:3 הדרמטי שהצליחה קבוצתם לחלץ במשחק הראשון מול האזרים לפני שבוע, בתוספת הזמן. הדחה מול היריבה האזרית הייתה יכולה לסיים לחיפה את העונה כולה לאור הציפיות הגדולות וסגל השחקנים המעובה שהוחתם לשם התמודדות בכל המפעלים במקביל.

חיפה פתחה את המשחק בסערה כאשר כבר בדקה ה-19 עומר אצילי שרק השבוע סיים את ההרחקה שלו ממדי הנבחרת והתנצל על התקריות בהן היה מעורב, בישל לסאן מנחם ועל סף הפסקת המחצית התכבד בשער משלו.

בדקה ה-52 אצילי סחט בעיטת עונשין מ-11 מטרים אותה בעט דולב חזיזה פנימה ומוחמד אבו-פאני תקע את המסמר האחרון בארון של האזרים בדקה ה-69.

חיפה יכולה הייתה לכבוש עוד שערים, בדומה לכמות שכבשה בשלבים המוקדמים של המפעל החדש, בהם כבשה חמישה ושבעה שערים מול היריבות שפגשה, אך הסתפקה הערב רק בארבעה בדרך חזרה לשלב הבתים של מפעל אירופי לאחר 8 שנים של היעדרות וכישלונות חוזרים ונשנים בניסיותיה לעשות זאת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו