לפיד
לפיד צילום: דוברות האיחוד האירופי

התנועה האיסלאמית, הרשימה הערבית המאוחדת (רע"מ), משפחת סעיד אל-ח'רומי, השבט אליו השתייך ח'רומי וקרובי משפחתו של ח'רומי פרסמו הודעה משותפת בה הם מודים לערבים בישראל ובשטחי איו"ש והפזורה שהביעו תנחומים על מותו של חבר הכנסת סעיד אל-ח'רומי בשבוע שעבר.

ברשימת התודה נכללים “בני עמו בגליל, המשולש, ערי החוף והנגב, כל בני העם הפלסטיני בירושלים, הגדה המערבית, עזה והתפוצות, ומפלגות, תנועות, מוסדות, מנהיגים ודמויות פוליטיות בתוך המולדת ומחוצה לה".

עוד צוינו ברשימה זו: "כל הגופים הלאומיים של החברה והעם שלנו (הפלסטיני), במיוחד הארגון לשחרור פלסטין, ועדת המעקב העליונה וכל ארגוני החברה האזרחית הרשמית והעממית... התקשורת הערבית וכל העיתונאים הערבים".

אנשי התנועה האיסלאמית התחייבו להישאר נאמנים לדרכו של סעיד אל-ח'רומי "עד מימוש מלא של זכויותינו בכלל וזכויות הנגב העומד איתן בפרט".

ההודעה המשותפת של התנועה האסלאמית, רע"מ ומשפחת ח'רומי לא כללה תודה לדברי התנחומים שהשמיעו אישי ציבור וארגונים יהודיים.

יאיר לפיד, ראש הממשלה החלופי ושר החוץ, ביקר בשבוע שעבר באוהל האבלים וספד לסעיד אל-ח'רומי באומרו: "הוא נפל בקרב. הוא לא מת ממחלה. הוא נפל בקרב, מפני שהוא האמין במשהו כל כך. הוא התיש את עצמו. הוא עבד יומם ולילה. הוא נלחם על האנשים שלו. על המשפחה שלו, על השבט שלו, על הדברים שהוא מאמין בהם".

השר לתכנון אסטרטגי, אלי אבידר, צייץ לזכרו של ח'רומי: "הלילה הלך לעולמו אח יקר שלי, סעיד אל-חרומי ז"ל. אציל בן אצילים שהלך בטרם עת. תנחומים מעומק הלב למשפחה, יהי זכרו ברוך".

חבר הכנסת וסגן שרת הכלכלה יאיר גולן ממרצ, צייץ: "תנחומים למשפחת אל חרומי, לקהילה הבדואית הרחבה, למפלגת רע״ם ולכל מכריו ומוקיריו של סעיד. סעיד היה אדם נעים, מתון מאיר פנים לכל אחד, ועם זאת, לוחם נחוש למען הבדואים בדרום אותם ייצג נאמנה. אבדה גדולה, יהי זכרו ברוך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו