עד מפתח
עד מפתח צילום: יחצ

הנה לכם משפט שכדאי שתפנימו שהוא קיים. לפעמים כישלון הוא ניצחון סמוי. לא תמיד אנו מודעים לכך, לא תמיד אנו מבינים את הביטוי היהודי 'נפלאות דרכי האל'. לעיתים זה לוקח שנים להבין, לעיתים לעולם לא תדע. אבל יש בכך מן האמת.

הביטוי הזה הוא הבסיס לספר המרתק החדש לשל ליעד שהם, עד מפתח. סיפורו של שופט, שוטרת בדימוס שחזרה למשטרה, אמא יהודיה ( אולי פולניה..) והכל רותח ורוקח.

יונתן ברנע עשה טעות. הוא ידע שאסור היה לו להכניס לביתו את הצעיר שביקש את עזרתו באישון לילה. כבר שנים שהוא שופט בבית המשפט הקהילתי וזו הפעם הראשונה שבה אחד המשתתפים בתוכנית מופיע על סף דלתו. הוא ידע ששום דבר טוב לא יצא מזה, אבל לא הצליח לסרב. הוא לא יכול היה לשער כמה רע זה עומד להיות.

ענת נחמיאס עשתה את המוטל עליה. היא לא היתה חייבת לחזור למשטרה. הבעל שלה עשה אקזיט, הבת שלה בוכה בכל פעם שהיא משאירה אותה בגן ואמא שלה לא מבינה למה עזבה את העבודה המצוינת שלה בהיי־טק. אבל היא חוקרת. זה מה שבוער בה. היא לא יכולה היתה לנחש שהתיק הזה יתלקח כאש בשדה קוצים.

יריבים וותיקים המציעים עזרה וחברים נאמנים המפנים עורף, נרקמת עלילה מורכבת ועזת רגש, הנפרשת מתהומות האשמה ועד התקווה לתיקון.

זהו ספר המתח השניים־עשר של ליעד שהם, מחבר רבי המכר הערעור האחרון (עם יובל אלבשן), משפט חוזר, למראית עין ועיר מקלט, שהפך לסדרת טלוויזיה. לא בכדי ספריו של ליעד שהם תורגמו לשפות רבות וזכו להצלחה בינלאומית. מרתק ומושך את העין והלב לשעות רבות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו