ארנון בר דוד
ארנון בר דוד צילום: אגף הדוברות בהסתדרות

ההסתדרות חתמה היום (שני) על הסכם קיבוצי לעובדי רשות האכיפה והגבייה.

ההסכם, שנחתם במעמד יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי, נציגי הממונה על השכר באוצר, הנהלת הרשות ו-ועד העובדים, יחול על כאלף עובדי הרשות – בלשכות ובמטה.

ההסכם יחול רטרואקטיבית מאוקטובר 2019 ויהיה בתוקף עד שנת 2024. הוא כולל מענק כספי במספר פעימות לאורך תוקף ההסכם, תוספת על כוננויות, תוספת שכר לעובדי "משרדים בלתי ייחודים" הוגדלה מ-800 ל-1,000 שקל לחודש, הגדלת תקני רכב, העלאה בדרגה בתום תוקף ההסכם, אופק ההתקדמות של הקלדניות הוגדל בשלוש דרגות.

רשות האכיפה והגבייה הוקמה בינואר 2009 כיחידת סמך של משרד המשפטים והופרדה ממערכת בתי המשפט. הרשות מופקדת על אכיפת החלטות שיפוטיות שעניינן כספי, ועל גביית חובות וקנסות. הרשות מורכבת משתי יחידות: מערכת ההוצאה לפועל והמרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות.

עוד באותו נושא:

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד בירך על ההסכם ואמר: "עובדי רשות האכיפה והגבייה, כמו עובדים רבים אחרים במגזר הציבורי, נושאים על גבם את הנטל של שמירה על חוסנה הכלכלי של המדינה. אני שמח שגם הם זוכים להסכם אשר לא רק מיטיב את תנאיהם, אלא גם מהווה בעיניי הכרה בעבודה הלא פשוטה שהם עושים מידי יום".

יו"ר הסתדרות עובדי המדינה אריאל יעקבי: "את ההסכם הזה גיבשנו כבר לפני משבר קורונה. הודות לעמידה איתנה של הסתדרות עובדי המדינה ולאיפוק של העובדים, ועל אף גרירת הרגליים שמנגד – הצלחנו למצוא את הפתרונות לכל המחלוקות. אנחנו שמחים שהמאמצים נשאו פרי, ואין ראוי מהסכם זה לאור ההשקעה המרובה של העובדים לאורך כל הדרך".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו