גנץ ובנט
גנץ ובנט צילום: onatan Sindel/Flash90

השר חוסיין א-שייח', חבר הוועדה המרכזית של תנועת 'פתח' העומד בראש הרשות הציבורית לעניינים אזרחיים, אומר (שני) כי בשיחות בין הרשות הפלסטינית לישראל הוסכם על מתן אישור לאיחוד משפחות ל-5,000 פלסטינים, וזאת כצעד ראשון לקראת השלמת הטיפול בלוח זמנים מוסכם בשאר התיקים הפתוחים של איחוד המשפחות.

"לאחר יותר 12 שנים בהן הושעה הטיפול בתיק האיחוד המשפחתי בגלל המבוי הפוליטי הסתום בישראל יש צורך לשים קץ לסבל של אלפי משפחות פלסטיניות שלהן זכות בעניין זה בין אם הן נמצאות במולדת או בפזורה", אמר אל-שייח'.

אל-שייח' הוסיף, "אנו מודיעים היום על חידוש העבודה בתיק איחוד המשפחה, ובשלב הראשון יוסדרו תנאי האזרחים (הפלסטינים) שנכנסו למולדת על פי אישור מבקר או אשרת נסיעה (ויזה) כדי שיקבלו אזרחות ודרכון פלסטיני".

עוד אמר אל-שייח', כי הרשות הפלסטינית תמשיך לעבוד על תיקי האזרחים המתגוררים מחוץ לפלסטין ומשרדי הרשות הכללית לעניינים אזרחיים במחוזות הדרום (רצועת עזה) והצפון (איו"ש) יהיו פתוחים מהיום לקבל פניות מאזרחים הנמצאים בקטגוריה הזו.

גורם בכיר בממשלה הכחיש את דברי הבכיר והדגיש כי גנץ אישר לרשות לרשום פלסטינים במרשם האוכלוסין של הרשות בלבד, דבר המצריך אישור של המנהל.

הגורם אישר כי סך הכל יועברו 500 מיליון שקלים (פחות עמלה בסך 13 מיליון) כאשר 100 מיליון מקרן הפיתוח של המתפ"ש להשקעות ברשות ו-400 מיליון מקדמות מיסוי לסוגיהן.

בתוך כך, מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי אבו מאזן ביקש אמש משר הביטחון בני גנץ לפעול להשבת עשרות גופות של מחבלים המוחזקות בישראל, חלק מהם השתתפו בפיגועים בשנים האחרונות. לדברי מקור פלסטיני, גנץ אמר שישראל תשקול את הבקשה.

יו"ר סיעת הציונות הדתית חה"כ אורית סטרוק מתחה ביקורת על מדיניות הממשלה כלפי הרשות הפלסטינית. לדברי סטרוק "אם בנט באמת מתנגד לסיכומים של בני גנץ עם אבו מאזן: על חצי מיליארד ש"ח שיתקצבו את הטרור ואת ההשתלטות על שטחי סי, על אישור 1000 יח"ד בשטחי סי, על 'איחוד משפחות' מעזה ליו"ש, הוא לא צריך להתלונן, למחות ולתדרך. הוא יכול בקלות למנוע את כל הנ"ל. הוא ראש ממשלה, לא?"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו