אהלי יוסף יצחק
אהלי יוסף יצחק צילום: ללא

ברשת החינוך החב"דית 'אהלי יוסף יצחק' מציינים היום (רביעי) בסיפוק את פתיחת שנת הלימודים ובייחוד את הצטרפות 27 גני ילדים חדשים לרשת החינוך בשנה האחרונה.

נכון להיום מפעילה הרשת 436 גני ילדים ו־77 בתי ספר ותלמודי תורה, זאת לצד עוד מאות מוסדות חב"ד בארץ ובעולם.

בתי הספר ותלמודי התורה לבנים נפתחו כבר בראש חודש אלול, ומוסדות הלימוד לבנות נפתחו, כאמור, היום.

בנוסף לפתיחת עשרות הגנים החדשים, נוספו במהלך השנה 180 אנשי צוות חדשים לרשת החינוך החב"דית. הגידול במספר התלמידים הפתיע גם את אנשי הרשת, ששמחו לרכוש לשם כך מהדורה נוספת של ערכות לימוד.

עוד באותו נושא:

השנה, כמו בכל שנה, נבחר נושא מרכזי שילווה את כל הפעילות החינוכית בכל מוסדות הלימוד ברשת בהתאם לרמתם הלימודית וגילם של התלמידים. הנושא שיעמוד במרכז חומר הלימודים, החינוך הבלתי פורמאלי והאווירה החסידית-חברתית, יהיה שבת, הן מהזווית הרגילה והן מזווית של שנת השמיטה תשפ"ב. שמו של הנושא הוא "חיים של שבת" על כל המשמעויות הגלומות בשלושת המילים האלה.

הרב יוסף יצחק אהרונוב, יו"ר רשת מוסדות החינוך של חב"ד, אמר: "הזינוק של התלמידים מכל גווני הקשת שהוריהם מבקשים שילמדו דווקא במוסדות החינוך של חב"ד, הוא ראיה מוחשית לשילוב היעיל של חינוך יהודי-איכותי מצד אחד, ומקצוענות-חינוכית מצד שני. זו הבעת אמון במודל החינוכי שהקים הרבי מלובביץ'".

הרב אליהו קריצ'בסקי, מנכ"ל 'אהלי יוסף יצחק', הסביר את העלייה המשמעותית במספר התלמידים בכך שהקורונה הביאה אנשים למצב שבו שם מוכנים לנסות דברים שהם לא העזו בעבר, וזה כולל גם שינוי החינוך. "אפשר לראות שהרבה מהמוסדות שפתחנו הם במקומות שבהם לא פעלנו כמעט בעבר", אמר.

"במהלך הקורונה שבה הילדים למדו בבתים, ההורים נחשפו לחינוך שהילדים מקבלים בבתי ספר וסוגיית החינוך עלתה מחדש", הוא מוסיף. "גם בשל כך הרבה מאוד מההורים החליטו לעשות חשיבה מחודשת והפנו את הילדים לרשת החינוך שלנו שידועה באיכותה", כך הרב אליהו קריצ'בסקי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו