בעז שפירא
בעז שפירא צילום: באדיבות המצולם

בשבוע שעבר היה לי הכבוד והעונג להיות נוכח בכנס של ארגון חוננו. הכנס התקיים לציון עשרים שנים לקיום הארגון ובמהלכו נמסר על פתיחת מסע התרמה לארגון, מסע שיחל בעזרת השם היום יום שלישי ויימשך עד ליום חמישי ועד בכלל.

מתקשה אני להאמין שיש בקרב הציבור מי שאינו מכיר את הארגון ולמרות זאת אגע בראשי פרקים בלבד בפועלו הרב, עשייה שנגעה במשך שנות קיומו בעשרות אלפי יהודים, מטובי בניה של הארץ הזו, שנקלעו למצבים בהם מערכת המשפט וגופי הביטחון רודפים אותם, עוצרים אותם, מרחיקים אותם מבתיהם, לעתים מענים אותם ובמקרים רבים מספור פוגעים בזכויות יסוד המוקנות להם ככל אזרח במדינה.

חוננו פועל ומסייע כדלקמן:

 • מתן סיוע לחיילים שהדפו סכנה לחייהם ומצאו עצמם בחקירת מצ"ח.
 • עמידה לצד נפגעי טרור שאבדו את היקר להם ומחפשים טיפת צדק (מניעת הקלה בעונשים שהושתו על הרוצחים, מיצוי הדין, מניעת עסקאות טיעון מפוקפקות ומבזות).
 • חוננו סייע רבות לאלפי עצורים במהלך הגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון שרבים מהם נעצרו במעצרי שווא שרירותיים תוך כוונה למנוע מהם זכות ההפגנה והמחאה.
 • חוננו הגיש סיוע למפגינים בעת הרס עמונה, חלקם הוכו באכזריות ע"י כוחות הגירוש ולימים אף הועמדו לדין (המפגינים שהוכו הם הם שהועמדו לדין !!!).
 • במשך השנים סייע חוננו לאלפי יהודים שכל חטאם היה השתתפות בהפגנות בעד ארץ ישראל (מאות הפגנות במשך השנים).
 • חוננו מסייע דרך קבע ליהודים העצורים במעצרים מנהליים ולכאלה שהורחקו מיהודה ושומרון בשל "מידע מודיעיני" מגמתי ועוין, לרוב בלא שום ביסוס עובדתי או אחר.
 • חוננו התייצב לימינם של עצורים, נערים בכללם, שעברו עינויים בחקירות שב"כ ולימים שוחררו בלא כתב אישום או אפילו רישום פלילי.
 • חוננו הגיש עזרה לנפגעי הפרעות של ערביי ישראל.
 • חוננו מבקר אסירים אידאולוגיים ופוליטיים בכלאם, מחזק, תומך, מעודד ועוזר לקדם עניינם המשפטי.
 • חוננו משפיע על חקיקה ועיצוב נורמות בנוגע לזכויות יהודים בארצם, משפטיות, אזרחיות, דיוניות ואחרות.
 • חוננו מסייע באופן קבוע לכל יהודי שנקלע למצוקה משפטית על רקע לאומי ובטחוני.

ועוד ועוד ועוד...

מארגון של אדם אחד (מייסד חוננו שמואל מידד המוכר בשם זנגי) הפך חוננו לארגון חשוב מאין כמוהו העובד בשיתוף עם עשרות עורכי דין ומשפטנים וכל אלה עומדים לרשות יהודים כדוגמת אלה שהוזכרו לעיל במשך כל היממה שבעה ימים בשבוע.

הארגון נותן מענה מידי, לעתים בתוך שעה או שעות לכל פנייה ומצליח להציל נפשות, לתעד אירועים בזמן אמת, לאסוף עדויות מכריעות. חוננו נמצאים שם כאשר היהודי לבדו, עורכי הדין של חוננו מתייצבים בבקשות להארכת מעצר, חוננו נפגשים עם העצורים והאסירים בכלאם, חוננו מעניקים תחושה של "גב" לנרדפים, ליהודים נורמטיביים וליהודים מסורים שכל חטאם אהבתם לארצנו הקדושה.

היום לכל יהודי בצרה יש כתובת – חוננו.

בין היתר דברו בכנס שהוזכר לעיל זוג הורים שבעבר הרחוק נעזרו בחוננו ובחיוך מר משהו הזכירו שכיום ילדיהם הם אלה הנעזרים בארגון ובעורכי הדין מטעמו. עורך הדין עדי קידר סיפר על הניסיון הרב שצבר במהלך שנות פעילותו בארגון, על ההשקעה, על ההתלהבות, על מסירות הנפש (תכונות המאפיינות את כל הפעילים בארגון, חלקם בהתנדבות).

בכנס השתתף גם הרב שמואל אליהו שיבח את הארגון והדגיש את מעלתו וחשיבותו. בין יתר דבריו ציין הרב שבדומה לאביו הרב מרדכי אליהו זצ"ל הוא אינו נוהג להמליץ לאנשים להוסיף ולתרום אלא שחוננו יוצאת דופן והוא ממליץ גם ממליץ לתרום ולהוסיף לארגון כהנה וכהנה.

בקולעו למחשבות רבים סיכם זנגי באומרו שחזונו הוא שיבוא יום ובו לא נהיה זקוקים לחוננו , ואידך זיל גמור...

כדי לשמר את הפעילות ובכך להציל יהודים, כך ממש! מבקש חוננו עזרת היהודים אוהבי התורה העם והארץ בגיוס כספים במהלך מבצע שיתחיל ביום ג הקרוב ויסתיים ביום ה'.

חוננו עוזר לנו היהודים, נירתם כולנו לעזור לחוננו להמשיך בשליחות הקודש שלו.

בואו להיות שותפים בהוצאת הצדק לאור

עוד באותו נושא:
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו