גילה יובל
גילה יובל צילום: מירי שמעונוביץ

"אנחנו עוסקים הרבה בזווית של מה אני צריכה לעשות מול הצד השני בקשר", קובעת המאמנת גילה יובל, "אבל אני רוצה להדגיש היבט לא פחות חשוב, שהוא העבודה העצמית שלנו בתוך הקשר. כלומר, החשיבות שאנו צריכים לתת יותר למי אני, ומה המעמד שלי בתוך הזוגיות".

יובל מציינת שהמודל לזוגיות בריאה הוא כזה שבה שני הצדדים מודעים כל אחד למקום שלו, קשובים לעצמם ומכבדים אחד את השני.

היא מספרת שלא פעם היא נתקלת במתאמנים שבאים אליה, ומתברר שהם לא למדו למצוא את המקום שלהם בתוך הקשר, שלמעשה רק שם נוצרים כל מיני 'שפיצים' שגורמים בהמשך להתקלויות בזוגיות.

"לפני שאנו מסדרים את האינטראקציה הזוגית, אנו צריכים להבין את המשמעות של 'להיות אני' ולהתחבר למה שאני, פשוט כך. עלינו למצוא את החתיכה החסרה של עצמנו - לפני שאנו מחפשים את החתיכה החסרה בזוגיות, להרבה מאיתנו ברור שהם צריכים לבוא לזוגיות מתוך הבנה וכבוד למקומו של בן או בת הזוג, אבל הם מפספסים את הדבר ה-לא פחות חשוב שהוא לכבד קודם כל את עצמם", אומרת יובל.

"אני כמובן לא רוצה שתקחו את זה למקומות של 'אגו' או 'לעמוד על שלכם עד הסוף' אלא פשוט להיות קשוב לעצמך, לצרכים ולמקום שלך בתוך הקשר, לא להקטין את עצמנו מול בן הזוג, וכמובן לא בעיני עצמנו, לממש את הרצונות ואת הדברים החשובים לנו, לא לוותר ולברוח ממי שאנחנו רוצים ושואפים להיות. נכון שלפעמים בזוגיות מטבעה, אנו נעשה ויתורים או החלטות בשביל הצד השני שלא היינו מקבלים אילו היינו לבד, אבל יש הבדל גדול האם אנו מוותרים על משהו שהוא שלנו בשביל מטרה חשובה, או שמראש הרמנו ידיים ו'ויתרנו' על מי שאנחנו ועל החלומות שלנו", מדגישה יובל.

לדבריה, ההבדל הוא - הגישה שאיתה אנו נכנסים לזוגיות, האם יש אותנו או אין אותנו. משם והלאה כל החלטה שנקבל במשותף היא בסדר והיא לגיטימית, והערב באימון נרחיב בדיוק על הנקודה הזו - איך המקום ממנו נקבל יחד את ההחלטות הוא מה שחשוב. "כיצד נשאר 'אנחנו' האותנטיים, ולא שהאישיות שלנו תתמוסס ברגע שנכנס לקשר", היא מסכמת.

האימון המלא של גילה יובל יתקיים הערב במסגרת הזום השבועי של פרויקט 252. עדיין לא איתנו? קליק פה ואתם בפנים >

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו