מצוקת בתי החולים: מחר אין ניתוחים

מנהלי שבעת בתי החולים הציבוריים בישראל מחריפים את המחאה ומודיעים כי מחר (חמישי) בין השעות 8:00 ל-10:00 בבוקר לא יתקיימו ניתוחים ופעילות מרפאות שאינה חירום.

מנכ״ל הדסה פרופ יורם וייס: ״עצוב שאנחנו כבר שבוע מאז שהחלו העיצומים, ביטלנו אלפי חולים במרפאות וניתוחים, ומשרדי האוצר והבריאות לא מצאו דרך לקיים את ההסכם איתנו. מחר בין שמונה לעשר בבוקר 7 בתי החולים יעצרו פעילות. המרפאות לא יעבדו, חדרי הניתוח לא יפעלו. רק מקרי הצלת חיים יתקבלו. כואב לי הלב. אנחנו מקווים שהפתרון יגיע ולפני ראש השנה. זה לא בשבילנו, אלא בשביל תושבי ירושלים, נצרת, נתניה ובני ברק, זו מלחמה שאנחנו נלחמים בשבילם״.

מנכ״ל שערי צדק פרופ עפר מרין: ״הזעקה שלנו כנראה עוד לא הגיעה לאוזניים הנכונות. אנחנו פה מחוץ לבית ראש הממשלה כי הוא חייב להתערב במשבר הזה. אנחנו פותחים מחר מאהל מול משרד ראש הממשלה ואנחנו, שבעת המנהלים, נשב שם עד שיהיה פתרון. נעשה שם את ארוחת שבת, נעשה שם את ארוחת ראש השנה ביחד עם המשפחות שלנו, עד שימצא פתרון. הרופאים והאחיות שלנו זועקים את הזעקה הזו יחד איתנו, והם יעמדו איתנו מחר במאהל ולכן הם לא יוכלו לתת טיפול בבית החולים מחר בבוקר״.

מנכ״ל בית החולים האנגלי בנצרת פרופ פהד חכים: ראש הממשלה בנט, שר האוצר ליברמן , שר הבריאות הורוביץ, ממשלת השינוי, אתם צריכים לבקש סליחה מאמא שלי. אמא אני מצטער, את הניתוח שלך ביטלתי. לעובדים שלנו נמאס שהם לא מקבלים את מה שמגיע להם. אנחנו בשיא מגיפת הקורונה, הגיע הזמן שראש הממשלה יתערב במשבר הזה. אף ספק לא מוכן לעבוד איתנו, לא מוכנים לתת לנו ציוד. מבייש להיות בית חולים בתקופה הזו. כל אחד מאיתנו רוצה להיות עם המטופלים שלו במקום להיות פה. חייבים לסיים את זה היום״.

מנכ״ל לניאדו נדב חן: ״ראש הממשלה בנט, זה רק בידיים שלך. 2 מיליון אזרחים ראויים לקבל שירות טוב״.

מנכ״ל בית החולים הצרפתי בנצרת ד״ר נאיל אליאס: ״ראש הממשלה, בינואר האחרון פגשת אותנו, הבנת את המצוקה שלנו, הבטחת עזרה, הבטחת פתרון. תתערב כדי שנוכל לחזור לבתי החולים לטפל בחולים שלנו. אנחנו רוצים לעזור לך לנצח את המגיפה וזה אפשרי - תבטיח לנו וודאות כלכלית״.

מנכ״ל מעייני הישועה שלמה רוטשילד: ראש הממשלה קראת למצב הזה בושה, עכשיו אני מבקש ממך, שים סוף לבושה הזו״.

מנכ״ל ביה״ח המשפחה הקדושה בנצרת ד״ר אברהים חרבג׳י: ״אין לנו תקציב לטפל בחולים ומטופלים שלנו. זו בושה. שר הממשלה - זה בידיים שלך״.

השביתה בבתי החולים הציבוריים הגיעה כבר אל יומה השמיני. מנהלי בתי החולים סיפרו כי ספקים לא מוכנים להעביר להם מנות דם או תרופות, והם גם מתקשים לשלם משכורת לעובדים.

במשרד הבריאות ומשרד האוצר טוענים שהכסף שהובטח לבתי החולים יועבר במלואו אך בפועל זה עדיין לא קרה והמצב הכלכלי של בתי החולים הוא ירוד.

בדיון בוועדת הבריאות של הכנסת, אמר פרופ' עופר מרין, מנכ"ל בית החולים שערי צדק: "אנחנו מקיימים שיחות אל תוך הלילה ומנסים לשכנע אחד את השני לא לסגור מערכות. לא מוכנים לתת לנו עוד מנות דם ללא תשלום מיידי. יש לי עשרות מכתבים שכתבתי לספקים שהכנסת התחייבה להעביר לנו כסף - אבל הם לא סומכים עליכם יותר. לא נצא מהמשבר במילים".

ח"כ אלינה ברדץ'-יאלוב מישראל ביתנו אמרה למרין: "נשמח לנתונים, לא לסיסמאות". כמה מחברי האופוזיציה צעקו לעברה: "זה לא סיסמאות, בושה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו