עורך הדין נתנאל רוט העוסק בתביעות נזיקין ורשלנות רפואית התארח באולפן ערוץ 7 ודיבר על חוסר הידיעה של אנשים רבים באשר לזכותם לתבוע נזק במידה ונפגעו.

"אנשים לא מודעים לכך שכל כך הרבה כסף מונח על הרצפה. יש לא מעט מקרים בהם אנשים נפגעים ונגרמים להם כל מיני נזקים והם לא מודעים לזכויות שלהם. מה שאנחנו עושים הוא להנגיש לאנשים את התחום הזה, כדי שירימו טלפון וישאלו מה לעשות אם נפגעו".

ומי בעצם יהיה הנתבע? "בסופו של יום אלו בעיקר חברות ביטוח שמבטחות רכבים, עיריות, בתי ספר ועוד".

עו"ד רוט מביא גם דוגמאות. "כל אדם שהיה מעורב בתאונת דרכים מכל סוג שהוא ופונה לבית חולים מגיע לו פיצוי כספי והתביעה הזו מופנית לביטוח החובה. השאלה היא לא מי אשם בתאונה אלא כמה כסף הוא יקבל".

"ברגע שאנחנו מדברים על נפילה ברחוב או בבית ספר עומדות בפנינו השאלות: מה הנזק שנגרם לאדם והאם יש מי שנושא באחריות לאירוע והאם ניתן להטיל את האשמה על מישהו. לדוגמה, נפילה ברחוב יכולה לגרום מבעיה במדרכה והחובה של רשות מקומית היא לבדוק למעבר בטוח להולכי הרגל. כמובן שמקרה של אדם שרץ בדרך ודיבר בטלפון יהיה קשה יותר לקבוע. אדם שנפל בבור, במדרגות ללא מעקה, מגיע לו פיצוי כספי בדרך כלל, לפי רמת הנזק. חשוב לתעד את הכל, לדווח על המפגעים לעירייה ועל פציעתו של אדם, זה גם עוזר להוכיח לאחר התביעה".

הוא מספר גם על תחום התמחות אחר שלו, עיסוק בתביעות רשלנות רפואית. "במחשבה על תביעה של רשלנות רפואית לאחר איסוף כל החומר הרפואי והתייעצות עם רופא מטעמנו, ננסה לבדוק אם נפל פגם בתהליך הניתוח או בתהליך קבלת ההחלטות, כזה שלא היה צריך לקרות או שבסבירות גבוהה יכול היה למנוע את הנזק".

"לעתים, אפילו במקרה שלא הסבירו כראוי למטופל מה הטיפול ואיזה נזק עלול להיגרם לו, ניתן לתבוע. בפני מטופל צריך להיות מונח כל החומר שכדי שיוכל לקבל החלטה. מטופל שנגרם לו נזק בגלל חוסר תשומת לב או מעקב רציף, יכול לבדוק עילה של רשלנות רפואית.הרבה מאוד פעמים לא נותנים הסברים בצורה טובה ורגע לפני הניתוח מגישים לאדם את המסמכים לחתום. ההסבר צריך להיות כזה שהמטופל יבין הכל".

"בסופו של יום כל האנשים שמולנו מבינים שהם צריכים מישהו שמכיר את ההתנהלות המשפטית של הצד השני, את הגורמים, את חברות הביטוח ויודע כיצד פועלים בצורה הכי טוב למען הנפגע ולהוציא עבורו את הפיצוי הראוי", מסכם עו"ד רוט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו