גדעון סער
גדעון סער צילום: חגי אופן - לע"מ

שר המשפטים גדעון סער פרסם היום (רביעי) את לוח הזמנים לבחירת ארבעת שופטי בית המשפט העליון.

לוח הזמנים נקבע בתיאום עם נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, כאשר ה-30 בספטמבר הינו המועד האחרון להגשת מועמדות.

בתחילת אוקטובר תפורסם רשימת המועמדים ברשומות וב-24 באוקטובר ייערכו ראיונות למועמדים. הבחירה הסופית של השופטים החדשים תתבצע ב-24 באוקטובר בוועדה למינוי שופטים בראשה עומד גדעון סער.

שר המשפטים, נשיאת בית-המשפט העליון או שלושה חברי הועדה כאחד רשאים להגיש מועמד.

סער אמר כי הוא "מקווה שהוועדה תשכיל להגיע להסכמות הנדרשות בהתאם לחוק המחייב רוב מיוחס (של שבעה לפחות מתוך תשעת חברי הוועדה) לבחירת שופטי בית-המשפט העליון".

בהרמת כוסית לכבוד השנה החדשה הפציר היום שר המשפטים סער בעובדי משרדו: תנו קדימות למאבק בארגוני הפשיעה. ''אנחנו עובדים היום על מספר מהלכים'', סיפר סער. ''אנחנו לצערי בפיגור של שנים. זאת המלחמה על עתיד ישראל. שוו בנפשכם מערכות של מדינות כלפי איום מבפנים. קולומביה למשל נלחמה מלחמת קיום בטרור של קרטלי הסמים. כל מוסדות המדינה התגייסו למאבק בטרור הזה, וכך צריך לנהוג.

השר ציין כי "כל יום אני זוכר שיש בישראל אזרחים רבים שחיים בפחד, שאינם נהנים מההגנה של החוק ושל הרשויות. זה מדיר שינה מעיני".

״כמדינה אנחנו לא יכולים להשלים עם שטחים אקס-טריאטרולים בנגב, בגליל, בדרום תל אביב, בלוד, ובמקומות רבים נוספים, מקומות שבהן המדינה ושלטון החוק אינם שולטים".

עוד הזהיר השר מפני חדירת ארגוני הפשיעה לשלטון המקומי, ״ארגוני הפשע שולחים זרועות לשלטון המקומי, משתלטים על משרות ועל מכרזים. הם כבר נמצאים לא רק במגזר הערבי. בעיניי, זה האיום הגדול ביותר על עתיד המדינה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו