איומים אילוסטרציה
איומים אילוסטרציה צילום: iStock

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום כנגד צדוק ברוך (47), תושב תל אביב, בגין עבירות של איומים, בילוש או התחקות אחר אדם והשמדת ראיה, זאת לאחר שעקב אחרי מנכ"ל עירית ת"א ובני משפחתו ואיים עליו.

על פי המתואר בכתב האישום, שהוגש בידי עו"ד נעמה תור-זאבי, הנאשם ובני משפחתו קיבלו מעיריית תל אביב צו פינוי לביתם שבשכונת התקווה בעיר. על רקע זה, החל הנאשם לאסוף מידע אישי הנוגע למנכ"ל עירית ת"א, מנחם לייבה ובני משפחתו ובכלל זאת מספרי תעודות זהות, כתובות מגורים ועוד.

באחד הימים, הגיע הנאשם כשהוא רכוב על אופנוע לבניין עירית ת"א, הבחין בלייבה כשהוא יוצא מן הבניין ונכנס לרכבו, והחל עוקב אחריו בנסיעתו. לייבה הגיע למפגש עם בני משפחתו, כאשר כל אותה העת הנאשם עוקב אחריו, ומצלם תמונות תקריב של בני המשפחה הנוכחים במפגש.

בהמשך רכש הנאשם מכשיר סלולרי ללא רישום בעלות ושלח ללייבה את התמונות שצילם כאשר עקב אחריו ואחרי בני משפחתו, בצירוף ההודעה מאיימת: "אנחנו יודעים באיזה צד של המיטה אתה ישן ואנחנו ממליצים לך לרדת מהעניין של דרום תל אביב. אנחנו עוקבים אחרי כל תנועה שלך ושל הילדים שלך....זו אזהרה ראשונה ואחרונה".

לאחר מכן נסע הנאשם לגשר לה גווארדיה והשליך ממנו את המכשיר הסלולרי ממנו שלח את ההודעה.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינה עו"ד תור-זאבי כי "בנוסף למלל המפורש המאיים בהודעה, המגלם מסוכנות בפני עצמו, הרי ששילוב המילים הקשות עם פרטים אישיים שנאספו על ילדי המתלונן ועליו עצמו מקימות מצג כולל מאיים עד מאוד. מצג כולל זה בוודאי זרע בהלה ותחושת אי נוחות קשה אצל ובני משפחתו, ויש בו גם ללמד על מסוכנות המשיב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו