4 שעות לפני ר"ה: מעמד תפילה אדיר בכותל בראשות הרב קנייבסקי
4 שעות לפני ר"ה: מעמד תפילה אדיר בכותל בראשות הרב קנייבסקי צילום: ועד היום הרבנים

בשעות אלו מסתיימות ההכנות האחרונות לקראת מעמד התפילה ההיסטורי אותו ייסד הרב אלישיב.

הרב אלישיב אמר בזמנו: "בכוח מעמד תפילת ועד הרבנים ערב ראש השנה לשנות גזר דינו של אדם לחיים"

בועד הרבנים מציינים בהתרגשות כי למרות הלוגיסטיקה המורכבת שכרוכה בשינוע גדולי ישראל שעות ספורות לפני החג, עלה בידם לקיים את התפילה הנדירה למען התורמים.

הלו"ז המדויק תואם מראש עם משטרת ישראל וערמת השמות לתפילה הולכת ונצברת במשרדי הועד. אחד מהפעילים שעמלו רבות על מעמד התפילה מסביר בהתרגשות:

"ארבע שעות לפני ראש השנה, יש עוד כל כך הרבה מה להספיק, להרהר בתשובה, אבל גדולי ישראל עוצרים את הזמן ונוסעים לכותל המערבי בשביל להתפלל על כל יהודי שתורם לועד הרבנים שיזכה להיכתב בספר חיים טובים, פרנסה ונחת מהצאצאים, מתוך בריאות ואושר"

להצטרפות לתפילה הקליקו כאן>>>

עוד באותו נושא:

הרב קנייבסקי ורבנים נוספים שמתגוררים מחוץ לירושלים לא יהיו נכחים ברחבת הכותל ויצטרפו מביתם בשעה 14:00.

סדר התפילה יחל באמירת תהילים, מנחה, יהי רצון וקריאת י"ג מידות של רחמים. לאחר מכן יקבלו הרבנים דפים עם שמות התורמים ובקשותיהם ויעברו על כל שם ושם במתינות.

בניגוד לאווירת המתח השוררת בערב יום הדין אומרים הרבנים כי העולם כולו עומד בזכות הצדקה הזו וסנגוריה גדולה מתעוררת בשמיים כשרואים את ההתגייסות הקולקטיבית של עם ישראל למען מצוות הצדקה.

"הקב"ה רוצה להעניק לנו אוצרות של חמלה וחסד לקראת השנה החדשה", אומרים בועד הרבנים, "לפעמים אנחנו לא יודעים איך לפתוח את צינור השפע, כאן יש לנו אפשרות נדירה שבה גדולי ישראל מתפללים עבורנו ארבע שעות לפני החג והתפילה הזאת יחד עם הצדקה פותחת את כל ערוצי השפע לשנה החדשה".

בתרומה סמלית של 180 ש"ח לצדקה עבור עניי ועד הרבנים תוכלו להעביר את שמכם למעמד התפילה בכותל המערבי שעות לפני החג.

להצטרפות לתפילה הקליקו כאן>>>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו