איימן עודה
איימן עודה צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

כצפוי, חלוצה הערבי של נבחרת ישראל בכדורגל, מונאס דאבור זכה הערב (מוצאי שבת) לקריאות בוז צורמות ורמות במיוחד במהלך משחק הכדורגל במסגרת המחזור החמישי בין נבחרות הכדורגל של ישראל ואוסטריה.

הסיבה לשריקות הבוז הצורמות והרמות במיוחד לדאבור, מגיעות על רקע הפוסט שכתב ועורר סערה כשתמך בפורעים ובמחבלים הערבים בעימותים בהר הבית בימים הראשונים למבצע 'שומר החומות', כשאף כתב כי הוא מקווה שאלוהים יבוא בחשבון עם בני העולה כאשר כוונתו הייתה נגד כוחות הביטחון הישראליים.

החלוץ הערבי שהתכבד בשער השני לזכות הנבחרת במחצית הראשונה מול אוסטריה, קיבל שריקות בוז צורמות כבר במהלך החימום שלפני המשחק ובעת הצגת השחקנים, כמו גם בכל נגיעה שלו בכדור.

מי שמיהרו להגיב היו חברי הכנסת הערבים, כאשר יו"ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה, היה הראשון שהגיב כשכתב כי מי שראוי לבוז זה לא השחקן, אלא ההתאחדות לכדורגל.

"מי שראוי לקריאות בוז הוא לא מואנס דאבור, אלא התאחדות הכדורגל שדרשה ממנו להתנצל על שהביע מחאה נגד עוול", כתב עודה והוסיף כי "ההכרעה החשובה הערב היא לא בין ישראל לאוסטריה אלא בין גזענות לדמוקרטיה. מאחל למונאס ולכולנו בהצלחה".

גם ח”כ סמי אבו שחאדה, מי שבעצמו קרא לפני מספר חודשים לברצלונה לא להגיע למשחק ידידות מול בית"ר ירושלים בטדי כי זו קבוצה גזענית, כתב: "מונס דבור שחקן כדורגל מצטיין וברמה בינלאומית, העובדה שהוא משחק בנבחרת רק מוסיף לה כוח וכבוד. אי אפשר לומר את אותם המילים על החלק הגזעני בקהל הנבחרת וגם לא על ההמון הדומם. מה היה קורה אם כדורגלן יהודי בצרפת היה מקבל יחס דומה?! די לגזענות".

ח"כ עיסוואי פריג', תקף גם הוא את אוהדי הנבחרת וכתב: "גזעני היציעים שקוראים בוז למונס דאבור. אני בז לכם ולשכמותכם. אתם תמשיכו לצעוק ומונס ימשיך להבקיע. והעיקר שהנבחרת תמשיך להבקיע ולנצח, כל הדרך למונדיאל".

מי שלא נותר חייב והגן על אוהדי הנבחרת ומחאתם הוא כמובן יו"ר עוצמה יהודית, ח"כ בן גביר שביום שישי האחרון קרא בעצמו לקרוא קריאות בוז נגד דאבור ואף קרא לו לייצג את נבחרת סוריה ולא את ישראל בטענה כי הוא תומך באוייבים: "אני מקווה שעכשיו אולי יבינו קברניטי הנבחרת שצדקתי ואסור היה לתת לדאבור לשחק", כתב בן גביר.

עוד כתב ח"כ בן גביר, כי העובדה ששלושה משחקני הנבחרת לא שרים את המנון המדינה היא בושה. "צפיתי עכשיו בשידור בין ישראל לאוסטריה. מדובר במחזה מביש בעת שירת המנון, כאשר לפחות שלושה שחקנים ובהם דאבור והקפטן נאתכו לא שרו ולא כיבדו את ההמנון הלאומי. גועל נפש!"

ח"כ בן גביר הוסיף: "שמחתי לשמוע שאלפי אוהדים נעתרו לקריאתי וכל עת שדאבור נוגע בכדור הם שורקים בוז ואפילו כאשר השחקן הבקיע גול אוהדי ישראל לא התבלבלו. - מי שתומך באויב נגד חיילי צה"ל לא ראוי לחולצת הנבחרת - עם ישראל, כבוד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו