נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: רויטרס

עימאד זקות, מנהל מחלקת החדשות של ערוץ הטלוויזיה של חמאס "אל-אקצה", מעריך כי בחודש ספטמבר, "אנו עשויים להיות עדים לקרב חדש להסרת ההגבלות והמצור על עזה ולהיערך לקרב הגדול והמקיף לשחרור פלסטין", כלשונו.

במאמר שפרסם כתב כי בחמאס מעריכים שראש הממשלה חלש יחסית. "הוא זכה רק לשלטון במשך שנתיים והוא רוצה לשמור עליו. בנוסף, הוא אינו נשען על מפלגה גדולה שלה רקע היסטורי, שהרי מפלגתו ימינה זכתה רק בשישה מושבים בכנסת והרכב הממשלה מורכב מאוד והיא תיפול אם מפלגה אחת בלבד תפרוש ממנה".

זקות ממשיך וכותב, "גורמים אלה הביאו את בנט לפנות לארגוני המאבק הפלסטיניים באמצעות מתווכים כדי שישמרו על רגיעה ושיסתפקו בצעדים האחרונים. אולם, הם אינם יכולים לקבל זאת, ובהתבטאויותיהם החוזרות ונישנות מבטאים נחישות להמשיך את הלחצים ושמים את בנט בפני שתי אפשרויות: או שממשלתו תיפול באופן מוחלט או שיוסר המצור מעל רצועת עזה".

עוד באותו נושא:

לדברי זקות, "הלחצים של ארגוני המאבק מתקיימים בתקופה קשה עבור ממשלת בנט, שכן בתי הספר התחילו בלימודים לפני מספר ימים לאחר תקופת הפסקה ארוכה בגלל הקורונה והחופשה השנתית, וכן מתקרבים שלושה חגים גדולים בחודש הנוכחי, וכל הנסיבות הללו הפכו ללוחצות עבור בנט והן מהוות נקודות חולשה עבורו".

"החולשה של בנט עלולה לפתות אותו לבצע פעולת חיסול נגד יחיא סינוואר, אשר תהיה ללא ספק צעד בלתי מחושב של בנט ואשר יגרום להתהפכות המצב נגד ראשי הציונים", סיכם הפרשן הערבי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו