פרופ' נחמן אש
פרופ' נחמן אש צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש התייחס הבוקר (ראשון) בראיו ל-103FM לנתוני התחלואה בסוף השבוע האחרון וציין כי "נראה שיש ירידה במספר המאומתים".

עם זאת סייג ואמר, "אנחנו מודאגים מהמגפה, התחלואה הגבוהה והעומסים בבתי החולים. אנחנו בקצב התחסנות לא רע, אני מקווה שזה מה שיוביל לירידה בתחלואה, אבל אני לא יכול להגיד את זה בוודאות".

כמו כן, התייחס לחגיגות הפאנג'ויה שהתרחשו בסוף השבוע האחרון ועוררו זעם ציבורי רב, לאור התמונות שהתפרסמו ברשתות החברתיות בהן נצפו אלפי חוגגים ללא מסכות אשר לא שומרים על ריחוק מינימלי: "האירועים האלה נעשים בהתאם לחוק, בהתאם לתקנות, אבל בחוסר אחריות של החוגגים. הייתי מצפה לגלות יותר אחריות. ראיתי את התמונות, ודאי לא תמונות מעודדות".

לדבריו, "החינוך צריך להיות במקום הגבוה ביותר, על המסיבות האלה, באופן עקרוני, אפשר לוותר".

באשר לנסיעתו המתוכננת של הפרויקטור פרופ' סלמן זרקא לאומן, אמר: "הוא עושה מאמצים להילחם בהתקהלויות באשר הן".

בהמשך, התייחס לדברים שכתב הבוקר מנכ"ל משרד הבריאות לשעבר משה בר סימן טוב, אשר טען כי 'הפכנו אדישים למתים. מתעלמים מנתון משמעותי - בכל יום נפטרים מקורונה 30-25 בני אדם', ואמר: "המספר הזה באמת מטריד, וזה מחיר שאנחנו משלמים. אני לא חושב שהפכנו אדישים. זה לא שחור ולבן, ההחלטות לא פשוטות. מבחינה מערכתית עשינו הרבה צעדים כדי לצמצם את התחלואה כשהמשק פתוח".

עוד באותו נושא:

לשאלה האם הגל הרביעי נבלם השיב: "בלימה זה לא חגיגה, אנחנו עדיין עם מספרים מאוד גבוהים, הם לא יורדים בצורה כזאת שאנחנו יכולים לחגוג. הם נעצרים, אבל זה הכול. מצבנו קצת יותר טוב ויש תקווה, אבל צריך להקפיד. אירועים כמו שהיו - לא במקום בתקופה הזאת. אין ספק בכך".

לפרופ' אש יש גם מסר לקראת החגים. "צריך להמשיך ולהיזהר ולהקפיד. כשהמשק פתוח בצורה כזאת, האחריות האישית גוברת. שמרו על עצמכם. זו לא מחלה פשוטה, אנחנו לא יודעים מה ההשפעות לטווח הארוך, וזה יכול לעלות בחיי אדם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו