ד"ר יוסי לונדין
ד"ר יוסי לונדין צילום: ללא קרדיט

הדממה ששררה באולם הענק הייתה מוחלטת ורק הדים עמומים של קולות שופר מרחוק הפרו אותה מפעם לפעם.

על המסך הרחב שבקדמת העולם נצצה לה מפת תבל ולצידה בלט לוח הבקרה האדום שעליו התנוססה הספרה שבע. מסך קטן יותר שבמרכזו מפתה של ארץ הקודש ניצב לו מימין שמעליו התנוססו הספרות שש מאות ושלוש  עשרה.

הקטגור היה זה שהרעים ראשון בקולו. מפת העולם התחלפה בתמונות אותו שלפו אנשיו ממאגרי המידע של השנה החולפת. עם כל תמונה שהוקרנה נשמע צלצול חד מהלוח שמנה את שבע המצוות בהם התחייבו אומות העולם.

מעל מדבריות ערב, הרי אפגניסטן וחוצות דמשק, בירות וסכנין ריצדו האותיות האדומות של שפיכות דמים, תמונות הקתדרות מדושנות העונג בחוף המערבי בהם הפליאו מרצים מלומדים לסתור כל מסורת ולהעצים את עקרון החופש הבלתי מוגבל ותורת הפוסט מודרניות, שיח הזהויות ומכלול מושגים בפרוגרסיבית שאפילו בית הדין התקשה להבינם לוו בכותרת הזועקת של  ברכת השם ועבודה זרה, ואל מול רבבות אתרי הפורנוגרפיה ופסטיבלי ההוללות מקצה העולם ועד קצהו אי אפשר היה להתכחש לצליל האזעקה שליווה את המילים המרצדות גילוי עריות.

שתיקה מעיקה השתררה באולם. הקטגור הביט בעינים חומדות אל קובץ הגזרות שעמד הכן בירכתי האולם וציפה בקוצר רוח לרגע בו יחתמו, שמעליהם התנוססו הכותרות: זן חדש ועמיד לחיסון, רעידות אדמה, עוני ומחסור, טרור  ומלחמה. כך יפה וכך נאה, לחש הקטיגור, כי יצר לב האדם רע מנעוריו.

עוד באותו נושא:

מעודד מהצלחתו נפנה הקטיגור למפתה של ארץ ישראל. הנקודות האדומות התרבו במהירות מסחררת. חילול שבת, מדנים מריבות ושנאה,  מאיסה בארץ חמדה, שקר עוול ומרמה, ביזוי כל קדוש ויקר, חרוף שם שמים ורדיפה אחרי אנשי אמנה. המלאכים ניסו לכסות בכנפיהם את אוזניהם כדי להתחמק מצליל האזעקה הבלתי פוסק שבקע מלוח הבקרה בעוד ספרות התרי"ג הולכות ומאדימות, ושרם של ישראל ישב  רועד מאימה ודמעות זלגו לאורך זקנו הלבן.

ספרי המתים וספרי החיים הלכו ונערמו, כפות המאזניים נטו בבירור לצד החובה ופמליא של מעלה החלה להקליד בצג המחשב –ועל המדינות בו יאמר..

ופתאום  התבשם העולם, וקול זמרה ושבח עלה מהמסכים. ומדענים מסורים המוסרים נפשם כדי להציל עולם ממגפה לצד המוני פעילים המבקשים איש איש בדרכו לעשות עולם טוב יותר ריצדו על המסך. תמונותיהם של מבקשי אמת צדק וחסד משבע יבשות ושבעה ימים חלפו להם במהירות, ולצד רודפי הבצע בלטו המוני העמלים ביושר, ובין המהרסים הופיעו מחפשי האמונה ואוהבי האדם. והצליל הענוג הלך וגבר, ומתוך תמונתה של ארץ ישראל יצאו לומדי תורה ומוסרי נפש, מתיישבים ואנשי חינוך, רופאים ואחיות טרוטי עיניים סועדים במסכות חולים, חיילים תמירי קומה בולשים אחרי כל צר ואויב, מדינאים ומנהיגים, עיתונאים וכלכלנים, אנשי שדה ואנשי ספר, "וכוונת כולם להגיע עדיך"  נשמע לפתע קולו של המשורר בן גבירול מעולם האמת.

ותפילה זכה חתרה עד כסא הכבוד והמונים הצמאים לאורה של תורה בישיבות ובמדרשות, במכינות ובכוללים מדן ועד אילת, הנעימו בלימודם,  ואורה הגדול של בקשת הרוח והתשובה עלה גם מבמות הזאפות וקסריה שם חוללו המונים לצליליהם של שירי אמונה ואמת, ומול חושך, בערות כפירה ורשע עלה אור גדול של מבקשי כבוד שמים והפועלים עם א-ל, ותנוקות של בית רבן הפליאו בתמימותם ועולים מארבע קצוות תבל נשקו את אדמת הקודש.  ומחיאות כפיים של האבות והאמהות, הראשונים והאחרונים, קדושי הגולה והארץ  שישבו ביציע הכבוד מלאו את האולם ברעש גדול ומחריש אוזניים.

וקול רעש גדול אדיר וחזק נשמע. ודממה שבה לשרור בהיכל.

ויד נעלמה כתבה על פני תבל ומלואה חמש מילים:

 עוד הזדמנות

לחיים טובים ולשלום.

שנה טובה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו