שחקני מכבי עם צלחת האליפות
שחקני מכבי עם צלחת האליפות צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

אלופת המדינה בכדורסל, מכבי תל אביב, תפתח את עונת 2021/22 במשחק בית מול הפועל חיפה ב-10 באוקטובר, כך נקבע על פי לוח המשחקים אותה פרסמה הערב (ראשון) מנהלת ליגת העל בכדורסל.

בניגוד לשנים עברו, הפעם במנהלת הליגה נעזרו בתוכנת משחקים חדשה ומיוחדת אליה הוכנסו מאות אילוצים - אילוצי אולמות, אילוצי הקבוצות המשחקות באירופה, אילוצי חגים, אילוצי ליגת העל נשים ואילוצי כדורגל ככל שהיה ניתן, וזו ידעה לשבץ את המשחקים על פי האילוצים שנקבעו מראש.

במנהלת הליגה אמרו בגלוי כי התוכנה לא ידעה לענות על כל האילוצים במאה אחוז אבל בעזרתה הצליחו לקבוע את הלוח המיטבי ביותר שניתן היה להשיג וכזה שאמור למנוע מהם הזזת משחקים בהמשך.

עוד נקבע כי בניגוד לשנים עברו, הסיבוב השני אינו מקביל לסיבוב הראשון. "לאחר למידה מעמיקה של הנושא למדנו שבשיטה הזאת, האי-סימטרית, אפשר לחסוך עשרות "התנגשויות" ולקבל לוח טוב יותר ומאוזן יותר". בנוסף, לראשונה אין לאף קבוצה בלוח מעל שני משחקי בית או שני משחקי חוץ רצופים במשך העונה כולה וכן אין אותו מפגש בין שתי קבוצות בהפרש של פחות מ-14 ימים.

אחד מהאילוצים בהם התחשבו במנהלת הליגה אלו כמובן הקבוצות המשתתפות במפעלים האירופיים, כאשר עד דצמבר אמורות להיות שש או שבע קבוצות המשחקות בשלבי הבתים באירופה. על פי מנהלת הליגה, קבוצות אלה יקבלו עדיפות על פני האחרות בשיבוץ ימי המשחקים, כאשר יינתן להן לפחות 72 שעות הכנה לפני משחקיהן באירופה. עם זאת, במנהלת מחוייבים לשבץ שני משחקים לפחות בימי שני בכל מחזור וייתכן שקבוצות המשחקות ביום רביעי באירופה יצטרכו לשחק ביום שני בליגה בלית ברירה.

כאמור, בלוח המשחקים נקבע כי האלופה מת"א תארח במחזור הפתיחה את הפועל חיפה שרשמה עונת בכורה אדירה בליגת העל אשתקד. באותו הזמן תשחק הפועל ירושלים נגד העולה החדשה הטריה, הפועל גליל עליון בכפר בלום שבצפון והמשחק המרכזי של המחזור הראשון יפגיש בין הפועל חולון למכבי ראשון לציון.

כבר במחזור השני יתקיים שחזור גמר העונה שעברה כאשר גלבוע גליל שכבר נסגרה ושרדה למרות הכל תארח את האלופה מכבי ת"א ובמחזור השלישי יתקיים קלאסיקו הכדורסל הישראלי הראשון לעונה שיפגיש בין האלופה מת"א להפועל ירושלים היריבה הנצחית. הדרבי התל אביבי ייערך במחזור ה-11 בהיכל מנורה מבטחים, אולמה הביתי של האלופה הצהובה.

משחקים מרכזיים לפי מחזורים:

מחזור 2 - שחזור הגמר מהעונה שעברה, גלבוע/גליל תארח את מכבי ת"א

מחזור 3 - קלאסיקו ראשון העונה בהיכל מנורה מבטחים מכבי ת"א מול הפועל ירושלים

מחזור 4 - הפועל חולון מגיעה לארנה מול הפועל ירושלים

מחזור 5 - מכבי ת"א מגיעה להתארח בהיכל הטוטו בחולון

מחזור 6 - הפועל חולון מגיעה לדרייב אין לשחק מול הפועל תל אביב

מחזור 7 - מכבי ראשל"צ מארחת את מכבי ת"א

מחזור 9 - הפועל ירושלים מגיעה לדרייב אין למשחק מול הפועל תל אביב

מחזור 11 - דרבי תל אביבי ראשון במנורה מבטחים

מחזור 13 - קלאסיקו שני, הפעם בארנה

מחזור 14 - הפועל חולון מארחת את הפועל ת"א

מחזור 15 - דרבי בדרייב אין

מחזור 16 - הפועל ת"א מגיעה לארנה וגם מכבי ת"א מארחת את חולון

מחזור 17 - הפועל ירושלים מגיעה לחולון

מחזור 18 - מכבי ת"א יוצאת לאילת, ראשל"צ מארחת את הפועל ת"א

מחזור 20 - מכבי ראשל"צ מארחת את חולון,

מחזור 22 - ירושלים בבית מכבי, האלופה בכפר בלום

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו