מסי יורד הערב מכר הדשא בהוראת אנשי משרד הבריאות
מסי יורד הערב מכר הדשא בהוראת אנשי משרד הבריאות צילום: רויטרס

פארסת ענק באצטדיון הארנה קורינתיאנס הברזילאי. חמש דקות מפתיחת משחק הכדורגל בין שתי הנבחרות הטובות בעולם, נבחרות הכדורגל של ברזיל וארגנטינה במדיהם משחקים השחקנים הטובים בעולם דוגמת ניימאר הברזילאי וליאו מסי הארגנטינאי, הופסק המשחק בשל מה שהוגדר כ"חשש בטיחותי".

המשחק שנדחה בעבר בשל התפרצות נגיף הקורונה ומתקיים במסגרת המחזור השישי של מוקדמות מונדיאל 2022 בדרום אמריקה, יצא לדרך וכבר לאחר חמש דקות הופסק על ידי אנשי משרד הבריאות שנכנסו לכר הדשא וגרמו לעצירתו.

על פי הדיווח, הסיבה לעצירת המשחק על ידי אנשי משרד הבריאות, היא בשל העובדה כי ארבעה משחקני נבחרת ארגנטינה, ובהם השוער אמיליאנו מרטינס שעומד בין הקורות, ושחקני טוטנהאם כריסטיאן רומרו ג'ובאני לו צ'לסו שפתחו בהרכב האורחים מארגנטינה, לא נכנסו לבידוד כפי שמחייב החוק בברזיל עם הגעתם מאנגליה שם הם משחקים ולאחר דין ודברים עם אנשי משרד הבריאות על כר הדשא, ירדו כל שחקני הנבחרת האורחת מארגנטינה לחדר ההלבשה.

היה זה בשלהי הדקה הרביעית, כאשר אנשי משרד הבריאות בברזיל, בסיוע מספר שוטרים ואנשי אבטחה, עלו לכר הדשא בטענה שארבעה משחקני נבחרת ארגנטינה, אמיליאנו מרטינס, כריסטיאן רומרו, ג'ובאני לו צ'לסו ואמיליאנו בואנדיה - כולם שחקני פרמיירליג שהגיעו מאנגליה - לא נכנסו לבידוד כנדרש ואף שיקרו בחקירה האפידימיולוגית, כך לפי הברזילאים. משטרת אנשי משרד הבריאות הברזילאים וכוחות האבטחה הייתה אחת: לעצור את ארבעת השחקנים הארגנטינאים, במה שיצר מהומה גדולה.

עוד באותו נושא:

כאמור, על פי החלטת ממשלת ברזיל, כל מי שמגיע מאנגליה למדינה הדרום-אמריקאית מחוייב בבידוד של שבועיים, דבר אותו הפרו לטענת הרשויות הבריזלאיות, ארבעה משחקני נבחרת ארגנטינה. בתחילה נראה היה שהקונמבול, התאחדות הכדורגל של דרום אמריקה מצאה פתרון לכך, אך אנשי משרד הבריאות חשבו אחרת והורו לשחקני ארגנטינה לרדת מכר הדשא.

על פי הדיווח, כוכב נבחרת ארגנטינה, ליאו מסי ניגש לאנשי משרד הבריאות ואמר: "אנחנו כאן שלושה ימים, למה חיכיתם?! חיכיתם לתחילת המשחק כדי לעצור את השחקנים?! חבורת מושחתים".

מנגד, במשטרת ברזיל טוענים כי השחקנים ונבחרת ארגנטינה בכללה עשו מעשה הונאה, כאשר הציגו אישורים מזויפים של ארבעת השחקנים וטענו שהגיעו בכלל מוונצואלה ממנה אין חובת בידוד.

על פי הטענה מדובר בעבירה פדרלית ולשחקנים הוסבר כי רוצים לגרש את הארבעה מהמדינה באופן מיידי. מסי וניימאר, שני החברים המשחקים כעת יחד בפריס סן ז'רמן הצרפתית ויריבים על כר הדשא הערב, עוד ניסו לגרום לאנשי משרד הבריאות להפוך את החלטתם אך ללא הצלחה, כאשר מסי כבר התייאש והוריד את המדים כמו גם יתר חבריו מהנבחרת שחזרו לבגדים אזרחיים ועזבו את האצטדיון ובהתאחדות הכדורגל הארגנטינאית כבר הודיעו כי המשחק לא יחודש מצידם במה שעשוי לגרור הפסד טכני.

למעשה, לאורך כל היום היו שמועות בברזיל על כך שהרשויות זועמות על התנהלותם של ארבעה שחקנים מנבחרת ארגנטינה, כאשר הרשויות בברזיל טוענות כי נתנו הוראה לארבעת השחקנים הארגנטינאים המשחקים באנגליה לעזוב את המדינה באופן מיידי עוד לפני פתיחת המשחק, זאת בשל העובדה שהפרו את פרוטוקול הקורונה ובשל דיווח מוטעה כי לא נכחו ב-14 הימים האחרונים באנגליה שמוגדרת מדינה אדומה. בארגנטינה איימו כי לא יעלו לשחק אם שחקניה ייעצרו ויגורשו ולאחר התערבות המשטרה המקומית נדמה היה שהכל בא על מקומו בשלום עוד לפני פתיחת המשחק.

על פי הדיווחים בתקשורת בברזיל, הסיבה לכניסת אנשי משרד הבריאות בדקה החמישית, הייתה בשל העובדה כי נתקעו בפקקים בדרך לאצטדיון בו התקיים המשחק כאשר שם תכננו לעצור את השחקנים ואת המשחק כולו עוד טרם פתיחתו.

ברזיל, שלפני כמעט חודשיים, ב-10 ביולי, הפסידה לארגנטינה בגמר הקופה אמריקה שנערך באצטדיון המרקאנה בריו דה ז'ניירו, קיוותה לנקום ולשמור על הדרך על המאזן המושלם במסגרת מוקדמות המונדיאל, אך את אנשי משרד הבריאות המקומי כל זה לא עניין.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו