לטענת חסידים המבקרים באומן, במהלך בדיקה שגרתית שבוצעה הערב (ראשון) על אחד החסידים שנסע לציון ר' נחמן מברסלב באומן, 'שתל' שוטר מקומי שקית ובתוכה ככל הנראה סמים והאשים אותו כי היא שלו.

הטסים לאומן לקראת ראש השנה שיחל מחר בשעות הערב, העידו כי השנה מורגשת נוכחות משטרת אוקראינה בקרב החסידים באומן בכוחות גדולים יותר.

בנוסף, שוטרים אוקראינים תועדו כשהם מחזיקים ברשימת שמות ותמונות של יהודים המזוהים עם נוער הגבעות, אותם הם מחפשים באותן תדיר ובודקים מפעם לפעם בחפציהם ומקום לינתם.

עוד באותו נושא:

הערב לקחו השוטרים המקומיים את אחד החסידים לתחנת המשטרה לבירור לאחר שכביכול מצאו אצלו שקית עם סם לא חוקי. אלא, שבתיעוד שהגיע לערוץ 7 אפשר לראות שהשקית שבתוכה הסם הייתה מונחת ליד רגליו של החסיד מבעוד מועד ולא נפלה מתוך חפציו.

בשניות הראשונות של התיעוד ניתן לראות שהשוטרים עורכים חיפוש בכיסיו של חסיד אחד. הם מחליטים לשחרר אותו לנפשו וכמה שניות לאחר מכן מביאים לאותו המקום חסיד נוסף כדי לערוך עליו חיפוש.

כבר כשעורכים השוטרים חיפוש על החסיד הראשון ניתן להבחין בשקית לבנה שמונחת על הרצפה, ולא ידוע איך הגיעה לשם. לפתע מבחין אחד השוטרים באותה השקית, ומתכופף להרים אותה כדי להראות בתדהמה לחבריו השוטרים את השקית הבלתי חוקית שנמצאה בקרבת החסיד.

חבריו השוטרים מאמינים לו, ולמרות שהחסיד מסמן להם בטבעיות כי השקית עם הסם איננה קשורה אליו, הם מאירים עליה בפנסם ולאחר מכן לוקחים אותו לתחנת המשטרה המקומית.

בתחנת המשטרה נכח אחד החסידים, דובר השפה המקומית, שהראה לשוטרים את התיעוד שמוכיח כי השקית הייתה שם עוד בטרם הגיע למקום החסיד, וכך שוחרר החסיד לנפשו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו