הדלתא מכה בארה"ב
הדלתא מכה בארה"ב צילום: ISTOCK

ארה"ב מתקשה להתמודד עם זן הדלתא של נגיף הקורונה, ומספרי החולים והמתים עולים בצורה דרמטית.

מנתונים שפרסמה אוניברסיטת ג'ון הופקינס עולה כי במהלך "יום העבודה" (Labor Day) שצויין ביום שני האחרון בארה"ב, נרשמה עלייה של 300 אחוזים במספר המאושפזים בבתי החולים לעומת התקופה המקבילה אשתקד, כאשר גם מספר המתים מהקורונה רשם עלייה של 86 אחוזים.

במהלך סוף השבוע הארוך של "יום העבודה" הנוכחי נרשמו ברחבי ארה"ב 1.146 מיליון מקרים הידבקות חדשים בזן הדלתא של הקורונה, לעומת 287,235 מקרי הידבקות באותה תקופה אשתקד.

במרכז הלאומי לבקרת מחלות ומניעתן חוששים כי המספרים יעלו בימים הקרובים בצורה משמעותית עוד יותר, לאחר שעשרות מיליוני אמריקאים בחרו לנצל את "סוף השבוע הארוך" על מנת לטייל ולהתגודד במקומות רבים, כאשר רבים עדיין אינם מחוסנים ואחרים בחרו שלא לעטות מסכת פנים להגנה. "למעשה אמרנו כי אנשים שחוסנו באופן מלא וחובשים מסכות פנים יכולים לטייל.

למרות שבהינתן המצב בו אנו נמצאים עם העברת המחלה כרגע, היינו אומרים שאנשים צריכים לשקול את הסיכונים שלה כאשר הם חושבים על טיולים", אמרה רושל וולנסקי, מנהלת המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב. העלייה הדרמטית במספר הנדבקים מגבירה את העומס על בתי החולים בארה"ב שחלקם כבר מדווחים כי עומדים על מחלוקת מלאות לחלוטין, כאשר בחלק מבתי החולים אושפזו ילדים רבים שנדבקו בקורונה עם תחילת שנת הלימודים. על פי הנתונים שדיווחו בתי החולים, רוב מכריע של המאושפזים והמתים הם אנשים שבחרו שלא להתחסן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו