בנט וראשי מועצת יש"ע
בנט וראשי מועצת יש"ע צילום: דוברות

הרשות הפלסטינית מגיבה בביטול לדבריו בזכות ההתיישבות היהודית של ראש הממשלה נפתלי בנט בפגישתו (חמישי) עם ראשי מועצת יש"ע.

בפגישה הבטיח בנט שהבנייה ביו"ש לא תיעצר אלא תימשך באותו הקצב שהיה בשנים האחרונות. ''אני מחויב להתיישבות'', הבהיר ראש הממשלה. "לא תהיה הקפאת בנייה אבל גם לא יהיה סיפוח. אני מחוייב להתיישבות ולא זנחתי את הדרך. הבהרתי לאמריקאים שלא נעצור את הבנייה".

בתגובה ישירה לדברי בנט, אמר נביל אבו רודיינה, דובר הנשיאות הפלסטינית, כי "כל ההתנחלויות אינן חוקיות, והן עומדות בסתירה לכל ההחלטות והחוקים הבינלאומיים הקשורים לנושא הפלסטיני, אשר האחרונה שבהן הייתה החלטה מס 2334 (של מועצת הביטחון) אשר אישרה את אי חוקיות ההתיישבות בכל השטחים הפלסטיניים".

לדברי אבו רודיינה, הצהרות דומות לאלה של בנט ומדיניות קביעת העובדות בשטח של ממשלת ישראל לא יצליחו להשיג את יעדן, שכן לא תהיה כל לגיטימציה לישוב ישראלי כלשהו שהוקם על אדמה פלסטינית.

בהקשר אחר, אמר אבו רודיינה, כי "האסירים האמיצים שלנו בבתי הכלא של הכיבוש הישראלי הם גיבורי העם הפלסטיני, ולא יהיה שלום או יציבות ללא שחרור כל האסירים והעצורים". עוד הדגיש, כי סוגיית האסירים היא קו אדום, והעם הפלסטיני והנהגתו לא יקבלו בשום פנים ואופן פגיעה בהם.

כאמור, ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש היום (ה') עם ראשי מועצת יש''ע. בפגישה נדונו סוגיות הנוגעות לפיתוח ההתיישבות ביהודה ושומרון וחיזוק הרשויות המקומיות באזור. סוכם על המשך עבודה משותפת לקידום הנושאים.

בפגישה השתתפו יו"ר מועצת יש"ע דויד אלחיאני, מזכ״ל אמנה זמביש זאב חבר, מנכ"ל מועצת יש"ע יגאל דילמוני וסמנכ"ל מועצת יש"ע, מתניה שפירא.

זו הפגישה הרשמית הראשונה בין בנט לראשי המתיישבים ביהודה ושומרון מאז השבעת הממשלה החדשה. בנט הבטיח כי הבנייה ביו"ש לא תיעצר אלא תימשך באותו הקצב שהיה בשנים האחרונות. ''אני מחויב להתיישבות'', הבהיר ראש הממשלה. "לא תהיה הקפאת בנייה אבל גם לא יהיה סיפוח".

"אני מחוייב להתיישבות ולא זנחתי את הדרך", הדגיש בנט בפגישה. "הבהרתי לאמריקאים שלא נעצור את הבנייה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו