ג'ו ביידן
ג'ו ביידן צילום: רויטרס

הנשיא ביידן יוצא למאבק במתנגדי החיסונים: הנשיא האמריקאי הציג ביום חמישי סדרת צעדים שנועדה לחייב עשרות מיליוני אמריקאים שעדיין לא התחסנו, לקבל את זריקת החיסון בקרוב.

באמצעות סדרת צווים מנהליים ופדרליים שונים, מקווה ביידן להביא לכך ששני שלישים מכוח העבודה במשק האמריקאי יחוסנו בשבועות הקרובים נגד קורונה, ואלו שיבחרו לא לעשות זאת יוכלו לעמוד בפני צעדים משמעתיים.

בין היתר יחוייבו עובדי הממשל וקבלני משנה העובדים עם הממשל להתחסן, וכך גם 17 מיליון עובדי מערכת הבריאות בארה"ב. ביידן גם הודיע כי הורה למשרד העבודה האמריקאי לנסח חוק שיחייב על מקום עבודה עם 100 עובדים ומעלה לחסן את העובדים או לקיים בדיקות קורונה לעובדים מדי שבוע.

החוק גם יחייב את המעסיקים להעניק לעובדים ימי חופש בתשלום על מנת להתחסן ולאחר מכן להתמודד עם תופעות הלוואי, במידה ואכן יהיו כאלו.

דוברת הבית הלבן, ג'ן סאקי, אמרה כי על פי התוכנית החדשה של הנשיא, יוקצו לכל העובדים הפדרליים 75 ימים לקבל את החיסון, לפני שינקטו נגדם צעדים משמעתיים.

צו נוסף מורה לעצור את הזרמת המימון הפדרלי מבתי אבות שאינם מחייבים את צוות העובדים להתחסן.

על פי המגזין "פורבס" המצטט גורמים בממשל, כל הפרה שיבצע בית עסק שלא יחייב את עובדיו להתחסן או לעבור בדיקות קורונה שבועיות, תגרור קנס שעשוי להגיע עד 14 אלף דולר לכל הפרה. מלבד הניסיון לחייב עשרות מיליונים להתחסן, הודיע ביידן כי במסגרת המאבק בזן הדלתא שמתפשט במהירות בארה"ב, הוגדל בצורה משמעותית מספר העובדים במחלקות הקורונה בבתי החולים, הואצה חלוקת ערכות הבדיקה לכל רחבי ארה"ב, הקנס על אי חבישת מסכת פנים הוכפל, והרשויות יעודדו בתי ספר לבצע חיסונים ובדיקות קורונה תכופות בבתי הספר.

"רבים מאתנו מתוסכלים מכ-80 מיליון אמריקנים שלא התחסנו - למרות שהחיסון בטוח, יעיל וחינמי" אמר ביידן, "למה אתם מחכים? מה עוד אתם צריכים לראות? היינו סבלניים אבל הסבלנות שלנו פוקעת והסירוב שלכם עולה ביוקר לכולנו. בבקשה תעשו את הדבר הנכון".

עד היום נרשמו מעל 652 אלף מתים מנגיף הקורונה בארה"ב, כאשר ביום רביעי האחרון נרשמו 1647 מקרי מוות נוספים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו