מתפרעים בכפר ביתא
מתפרעים בכפר ביתא צילום: Nasser Ishtayeh/Flash90

ערבים תושבי הכפר ביתא בשומרון שרפו אמש (חמישי) בובה של מתנחל עם פיאות וכיפה.

''העולם שותק'', הגיב ח"כ איתמר בן גביר ממפלגת עוצמה יהודית. ''אם זה היה ההפך שמתנחלים היו שורפים בובה של מחבל התקשורת היתה זועקת והשב"כ היה עוזב הכל ומתעסק רק בזה. צבועים''.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון אמר כי "ההתפרעויות הברבריות הללו, שממשיכות מאז שמדינת ישראל קיבלה החלטה לקדם את ההתיישבות היהודית באביתר, מוכיחות עד כמה ההתיישבות והקמת הישיבה במקום הן אסטרטגיות לעם ישראל.

''המועצה האזורית שומרון תמשיך לפעול בכל הכח יחד עם גורמי המקצוע להסדרת ההתיישבות הישראלית במקום, לטובת עם ישראל ומדינת ישראל. הם ינסו לשרוף, אנחנו נמשיך לבנות", הדגיש דגן.

יו''ר תנועת אם תרצו מתן פלג אמר כי ''בזמן שהפלסטינים מקימים מיצגים נאציים בשומרון, הממשלה מכינה להם הקלות, עוד אישורי עבודה, עוד היתרי בנייה בשטחי סי, עוד אישורים 'הומניטריים' לאיחוד משפחות. בסוף הטשטוש לא יעזור. בצד השני נמצא אויב רצחני, שאם רק תהיה לו הזדמנות, הוא יקיים מיצג כזה 'על אמת'.

''הממשלה חייבת להפסיק את מדיניות הגזרים וההקלות ולהראות לפלסטינים שמעזים להרים את הראש, מי כאן הריבון. אחרת כולנו נשלם על זה מחיר כבד ביותר'', הזהיר פלג.

צבי סוכות, ממייסדי המאחז אביתר בשומרון שפרסם את תיעוד שריפת הבובה, אמר כי ''בכל מקום אחר בעולם טקס כזה היה פותח מהדורות. בישראל אף אחד לא יגע בהם. אף אחד''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו