תלוש שכר
תלוש שכר צילום: איסטוק

מחפשים מידע על דמי הבראה – כמו מה זה בכלל, למי זה מגיע, מה גובה התשלום ומתי מקבלים אותו, ואיך מחשבים את גובה התשלום המגיע לכם? הגעתם בדיוק למקום הנכון, כי על שאלות אלו נענו במאמר הנוכחי.

מהם דמי הבראה?

קצובת הבראה (הנקראת גם דמי הבראה) זהו תשלום שמעסיקים צריכים לשלם, על פי חוק, לעובדים שלהם, שהם בעלי ותק של שנה או יותר בחברה. גובה דמי ההבראה נקבע בין היתר על פי הוותק של העובד, ובענף שבו הוא מועסק. לרוב, תשלום קצובת הבראה משולם פעם בשנה. ובכל מקרה, לפי החוק, העובד לא יכול לוותר על דמי הבראה אלו, או על חלק מהם.

מי זכאי לדמי הבראה?

מי שזכאי לקבל קצובת הבראה אלו עובדים אשר מועסקים לפחות שנה אחת במקום העבודה שלהם – גם אם עבדו במשרה חלקית או רק בחלק מהשנה (וזאת בתנאי שלפחות שנה אחת התקיימו יחסי עובד-מעסיק).

מהו גובה התשלום ליום הבראה?

קצובת ההבראה עמדה עד לא מזמן על 378 שקלים ליום, עבור עובדים במגזר הפרטי, ועל 432 שקלים ליום, עבור עובדים במגזר הציבורי. (חוץ מהתשלום ליום הבראה לרופאים, שאיננו עודכן בשנת 2021, ועומד על 429 שקלים ליום עבודה).

בנוסף, כדאי לדעת שב-19.07.2021, נחתם על ידי ההסתדרות ונשיאות הארגונים העסקיים הסכם להעלאת דמי ההבראה ל-382 שקלים ליום במגזר הפרטי. אבל, עדיין אין צו הרחבה בנושא, ולכן העלאה זו חלה רק על החברים בנשיאות של הארגונים העסקיים, ואילו על שאר המעסיקים חל התעריף הקודם.

איך לחשב דמי הבראה בשנת 2021?

מספר ימי ההבראה נקבעים בין היתר לפי וותק העובד בחברה שבה הוא מועסק. למשל אם לעובד במגזר הציבורי יש ותק של שנה אחת, הוא זכאי ל-5 ימי הבראה עליהם יוכל לקבל תשלום. בשנה השנייה והשלישית עובד במגזר הציבורי זכאי ל-6 ימים, ובשנה הרביעית עד העשירית העובד זכאי ל-7 ימים. וכך ככל שהוותק של העובד במקום עבודתו עולה, כך גם מספר ימי ההבראה שמגיעים לו. וכדי לחשב את תשלום ההבראה שאתם צריכים לקבל, אתם צריכים להכפיל את מספר הימים שמגיע לכם, בתשלום שמגיע לכם.

בנוסף, אם אינכם עובדים במשרה מלאה, אז כדאי שתדעו כי דמי ההבראה מחושבים גם בהתאם לחלקיות המשרה ובהתאם להעסקה חלקית במהלך השנה. וכך גם לעובדים המועסקים במקום עבודתם באופן שעתי – דמי ההבראה המגיעים להם מחושבים בהתאם להיקף העסקתם.

איך מממשים את הזכות ומקבלים את תשלום ההבראה?

את תשלום קצובת ההבראה אפשר לקבל ב-3 דרכים שונות: בתשלומים חודשיים, בתשלום של פעם בשנה, או על ידי מימון נופש (במקום תשלום ההבראה).

ברוב החברות וברוב מקומות העבודה נהוג להעביר את קצובת ההבראה לעובדים בתשלום יחיד ובתור תוספת לאחת המשכורות במהלך השנה (לרוב בחודשי הקיץ). ואילו גמלאים המקבלים פנסיה תקציבית לרוב יקבלו את תשלום ההבראה יחד עם קצבת הפנסיה של חודש יוני.

עדיין לא בטוחים כיצד לחשב את דמי ההבראה שמגיעים לכם? פנו אל עורך דין דיני עבודה המתמחה בתחום זה, כמו משה וקרט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו