הרב שפירא משוחח עם תלמידים בישיבת רמת גן
הרב שפירא משוחח עם תלמידים בישיבת רמת גן צילום: ערוץ 7

הפלא יועץ כותב על מצוות הצדקה: "אם ביקשת לעשות צדקה, עשה אותה עם עמלי תורה".
תרומה של צדקה לקרן "אחד לאחד" עבור לומדי תורה היא מעלה מיוחדת אותה באים ראשי ישיבות גבוהות וראשי ישיבות ההסדר לעודד.

קרן אחד לאחד הוקמה ע"י הרב יצחק נריה ומטרת הקרן היא לחזק את לומדי התורה הציוניים כשאחת הדרכים היא לתמוך באברכים מצטיינים ולאפשר להם ללמוד תורה ברצינות ובהתמדה ללא הפרעות והעול של פרנסת הבית.

והדרך השניה היא תמיכה של מיליון שקלים בשנה לעזרה ייעודית לכ-1000 אברכים לקראת חגי תשרי ופסח.

הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב, הרב משה ליכטנשטיין, ראש ישיבת הר עציון, הרב יהושע שפירא, ראש ישיבת רמת גן והרב ציון לוז, דיין בבית הדין הגדול מדברים בשבחה של קרן אחד לאחד ובחשיבותה במרקם הציוני דתי בעת הזאת.

לתרומה לקרן אחד לאחד לחצו כאן

הרב יצחק נריה
צילום: אחד לאחד

הרב יהושע שפירא: "קרן אחד לאחד נוגעת בגולת הכותרת, לעודד תלמידי חכמים גדולים שימשיכו לצמוח בתורה מתוך רוגע ושלווה ושיוכלו רק לשקוע בתורה בדרך זו שבאמת מצמיחה תלמידי חכמים גדולים". הרב מדגים בסיפור.

"היו לנו אברכים שנכנסו לקרן אחד לאחד, והם ביקשו ממני מכתב המלצה. ובמכתב המלצה כתבתי: פעם בבין הזמנים, יום שישי באמצע חודש אב, נסעתי עם אשתי ברכב בשעת צהריים ליד הישיבה ולפתע ראיתי אברך. אמרתי לאשתי: ליבי אומר לי שהוא יוצא עכשיו מסדר בוקר. ואכן כתבתי את המלצה זו אך אני לא יודע אם זה נכון או לא. אחרי זה רצו בקרן עוד מכתב המלצה, וכתבתי להם שמה שכתבתי פעם שעברה היה נכון, אלא שהפעם בהמלצה לא הייתי צריך לשאול אף אחד אם השבחים נכונים".

הרב שפירא רואה בתלמידיו מודל. "אברכים כאלו הם האנשים שאנחנו מגדלים, סוג אנשים שהציונות הדתית צריכה לתת להם את כל האמצעים שיוכלו לגדול בתורה וכך נעמיד לנו שדרה של תלמידי חכמים כבירים בגמרא ובאמונה, בהלכה ובדיינות שהם ינהיגו את הדור הבא מעלה מעלה".

לתרומה לקרן אחד לאחד לחצו כאן

ישיבת מרכז הרב, הרב יעקב שפירא
צילום: פלאש 90

הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב וחבר מועצת הרבנות הראשית, מתייחס למשמעותה של קרן אחד לאחד ומסביר כי גולת הכותרת בקרן 'אחד לאחד' היא לא הסיוע הכלכלי לאברכים כדי שימשיכו ללמוד תורה, אלא העמדת התורה במרכז סדר היום.

"קרן אחד לאחד פועלת רבות לחיזוקם ואחזקתם של אברכים השוקדים על תלמודם ומאפשרת להם לגדול בתורה וחלקם אף לסיים לימודי דיינות והוראה במנוחת הנפש", אומר הרב יעקב שפירא. "אולם מעל כל זה, היא הצליחה להציב תמרור שמעמיד על נס את הזכות הגדולה של כל לומדי התורה, לתת להם ולכלל ישראל את המודעות והחשיבות שיש לעניין הזה והוא דבר נעלה וגדול מעל כל עניין התקציבים הנדרשים לשם כך, וירבו כמותם בישראל", מדגיש הרב.

הרב משה ליכטנשטיין
צילום: יוני קמפינסקי

הרב משה ליכטנשטיין אמר: "עצם העמדת הוויות אביי ורבא במקום מרכזי ביותר בעולם הדתי דורש המון חיזוק. אני חושב ואני חש שיש נסיגה מסויימת בנקודה הזו. בזה אני חושב שהקרן עושה עבודה חשובה כי היא מנסה כמה שיותר להדגיש את החשיבות של הכיוון הזה".

לתרומה לקרן אחד לאחד לחצו כאן

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו