הרב ד"ר יואל בן נון
הרב ד"ר יואל בן נון צילום: חזקי ברוך

לרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי

למפקדי צה"ל וללוחמים

שלומות וברכות וחתימה טובה –

החברה הישראלית מגבה את צה"ל ואת לוחמיו ללא כל ספק!

הוויכוחים הנוקבים על מדיניות ההכלה מול עזה חייבים להתנהל רק מול ממשלות ישראל וראשי הממשלה – גם המשפחה השכולה יודעת זאת והבינה היטב, והפנתה את זעקתה כלפי ראש הממשלה, ולא כלפי הרמטכ"ל.

רובנו יודעים, שאין מלחמה בלי טעויות, ואין פעילות קרבית בלי טעויות –

רובנו גם יודעים, שצה"ל משתדל ללמוד ולהפיק לקחים כדי לתקן טעויות –

למרבה הצער, החברה הישראלית לא מיוצגת כראוי על ידי התקשורת, ולא לפי הרעש והגעש ברשתות החברתיות יש לבחון את הציבור הישראלי, במיוחד בשאלות קיומיות.

כלוחם בצנחנים בירושלים בששת הימים ובסואץ ביום הכיפורים, ייתכן, שאני יכול לספר גם לך אביב כוכבי כמה דברים על ניצחונות מדהימים גדושי טעויות עם מחירים יקרים מאד בחיי חברינו-לוחמינו, שאולי לא את כולם אתה יודע –

חשוב לי לציין, שנשיא מצרים בששת הימים, גמאל עבד אל-נאצר, העריך את כוחו ואת יכולותיו של צה"ל לפי התקשורת הישראלית, וזה היה אחד הגורמים החשובים להכרעתו ההיסטורית לצאת למערכה מולנו, בשגיאה אסטרטגית.

רא"ל כוכבי, אל תשפוט את החברה הישראלית לפי התקשורת הישראלית!

פעם קיוויתי שמשהו ישתנה לטובה בתקשורת הישראלית, שישדרו ויכתבו כמה דברים טובים מול כל שלילה, וישמרו גם בשלילה על פרופורציות נכונות – אבל כבר נגמלתי מזה – אפילו בתורה, בעיקר בספר במדבר, בולט ונשמע קולם של המתלוננים והמתאווים (בצדק ושלא בצדק), ואילו הרוב הגדול, המוני בני ישראל הישרים והנאמנים, השקטים והמסורים, אין קולם נשמע, אבל בזכותם הגענו עד הלום.

לנציבת שירות בתי הסוהר

לראש השב"כ

לשומרי בתי הסוהר

סוהרים וסוהרות

שלומות וברכות וחתימה טובה –

גם אתם עושים ימים כלילות בשמירה על ביטחוננו, ואין איש זוכר אתכם בציבור ובתקשורת אלא בעת מחדל קשה וכואב – מאמצים כבירים של שנים רבות נפלו בבת אחת לחלל שמתחת לכלא גלבוע.

ברור לרובנו, שכשלים חמורים נחשפו בבריחה של ששת האויבים הטרוריסטים; חלקם היו ידועים וניתן היה למנוע אותם; אך עדיין, כולנו חייבים לכם תודה והוקרה על מאמץ יומיומי רב שנים, שוחק ומתיש, בקו הסוהר המפריד בין האויבים הללו, לבין יכולתם לבצע פשעי רצח חמורים, כפי שביצעו והורשעו.

רובנו גם בטוחים, שתמצאו את דרכי התיקון ההכרחיות כדי למנוע ככל האפשר מחדלי בריחה כאלה.

אבל, מבלי לפגוע חלילה באנשי כוחות הביטחון העומדים יום יום ושעה שעה על משמר ארצנו, אינני יכול להתעלם מן החשש העמוק, שלפחות אחד מפושעי הטרור שברחו, שימש כמקור מידע גם בכלא, והטעה בחוכמת זדונו את שירותי הביטחון...

דווקא כאן דרושה הפקת לקחים רצינית, ואסור לתפוס מחסה מאחורי החקירות של אנשי שב"ס – יותר מדי פשעים (במיוחד בחברה הערבית) מתבצעים על ידי משת"פים וסוכני מידע, שאף קיבלו נשק להגנתם.

לראש הממשלה נפתלי בנט

לשרות ולשרי ממשלת ישראל

שלומות וברכות וחתימה טובה –

רוב הציבור רואה ומבין אלו נפתולים מוזרים אתם חייבים להתפתל כדי לשמור על ממשלה יציבה בקואליציה כל כך חריגה ובעידן כל כך סוער – יישר כוחכם!

כאשר מניחים הצידה את שאלות האשמה, רוב הציבור גם מבין, שבשלב זה אין שום אלטרנטיבה, והפלת הממשלה פירושה כאוס מסוכן, בעידן כה מסוכן.

ובכל זאת, לא נצא ידי חובה מבלי לומר כמה דברים, שחלקם בוודאי ברורים גם לכם –

מדינת ישראל נמצאת במצב מלחמה עם איראן ושלוחותיה כבר כמה שנים, והאיום הולך ומתחזק עם המאמץ האיראני האסטרטגי לסגור מולנו טבעת צפונית –

במצב מלחמה כזה, אסור לישראל לאפשר לסורים עם האיראנים לאיים על דרעא ועל גבול ירדן הצפוני! ירדן נשענת עלינו במידה רבה! גם מדינות ערב הדרומיות מצפות מאיתנו הרבה יותר ממה שאנו יכולים לקבל מהן – הסכמי 'אברהם' הם הישג גדול של הממשלה הקודמת, אבל הכל תלוי בשמירת עוצמתנו ויתרוננו הצבאי –

אסור לנו להישען עליהן! הן נשענות עלינו.

טוב שהחזרתם את מערכת היחסים עם הממשל האמריקני הדמוקרטי, למסלול תקין ולאפשרות שיח –

אבל דווקא אחרי בריחת האמריקנים מאפגניסטן אסור לישראל להישען רק על אמריקה, שכוחה והשפעתה ירדו מאד, במיוחד באזורנו; חובה לדבר גם עם הרוסים, ולחזק את הטריז הקטן ביניהם לבין איראן; יש דוברי רוסית בממשלה, שהיו מעורבים בקשרים הטובים שנוצרו בתקופת הממשלה הקודמת! גם אין סיבה לאמריקה להתנגד או לחשוש מקשרים כאלה; גם עם הסינים צריך לדבר, במיוחד אחרי הפקרת אפגניסטן השוכנת בין סין לבין איראן!

את חומות הגדר מלאת החורים בגבול עזה, ואת מדיניות ההכלה של תעלולי החמאס בחסות מצרים וקטאר, קיבלתם בירושה מהממשלה הקודמת –

אבל כעת האחריות עליכם! אין פתרון יציב לעזה תחת שלטוננו בגלל בעיית האזרחות, ולא תחת שלטון פלסטיני-חמאסי בגלל הג'יהאד – הדרך היחידה שיכולה להוליד פתרון עתידי היא החזרת עזה לשלטון מצרי, צבאי, ולבסוף גם דרכונים ואזרחות מצרית לתושבי עזה! במערכת היחסים הנוכחית עם מצרים זה לא בלתי אפשרי! אם מצרים יכלה לקבל סיוע ישראלי צבאי במערכה נגד דאע"ש בצפון סיני, צריך לסייע להם גם בהשתלטות על עזה! אין גורם אחר שיוכל לעשות זאת.

טוב ונכון היה לחדש את המלאי של כיפת ברזל מאמריקה –

אבל במלחמת הטילים המדויקים מצפון ולטווח ארוך, רק מערכת הגנה חדשנית ומבוססת לייזר תנטרל את האיום, תכריע את המערכה, ותאפשר ניצחון היסטורי חסר תקדים של מדינת ישראל נגד 'גוג ומגוג' המתעצם מצפון!

אנו מאמינים ומתפללים: "לה' הישועה – על עמך ברכתך", אבל ה' נותן לנו חכמה ותבונה לדעת ולעשות את כל הנחוץ לשם גילוי ישועתו וברכתו על עמו ישראל!

שנה טובה – שנה לטובה!

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו