חולה קורונה
חולה קורונה צילום: יונתן זינדל פלאש 90

חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה ניתחו נתונים על ילדים בני 12 עד 17 שחוסנו נגד קורונה, וכאלו שלא חוסנו ונדבקו במחלה, וכעת הם טוענים: הסיכון עבור ילדים להתאשפז כתוצאה מתופעות לוואי לחיסון גבוה מאשר הסיכון להתאשפז עקב המחלה עצמה.

קבוצת המדענים מאוניברסיטת קליפורניה, ברשותה של ד"ר טרייסי הוג, ניתחו את הנתונים של צעירים בגילאי 12-17 במהלך חצי השנה הראשונה של השנה הנוכחית. הם מצאו כי הסיכון ללקות בדלקת שריר הלב לאחר שתי מנות חיסון של חזרת "פייזר" בקרב צעירים בני 12-15 בריאים וללא מחלות רקע עומד על 162.2 מקרים לכל מיליון ילדים.

בקרב צעירים בני 16-17 עומד הסיכון על 94 מקרים לכל מיליון בנים בגילאים האלו. בקרב הבנות נרשם סיכון נמוך בצורה משמעותית, כאשר הסיכון לאשפוז עקב תופעות לוואי בקרב בנות בגילאי 12-15 עמד על 13.4 מקרים למיליון בנות, בעוד בגילאי 16-17 נרשם סיכון של 13 מקרים לכל מיליון נערות. על פי נתונים נוספים, הם קבעו כי הסיכון של ילד או נער עד גיל 17 להתאשפז עקב מחלת הקורונה עומד על 44 מקרים לכל מיליון בני אדם שנדבקו במחלה.

על פי נתונים שנאספו עד היום, מרבית המקרים של דלקת שריר הלב מופיעה לאחר מנת החיסון השנייה, מה שמעלה את האפשרות להעניק לצעירים מנת חיסון אחת בלבד.

נתוני המחקר עלולים לגרום לעיכוב או ביטול התוכנית של מדינות רבות השוקלות בימים אלו לפתוח במבצע חיסונים גם לצעירים בגילאי 12-17, למרות ש"פייזר" וחברות החיסונים הנוספות טוענות כי הניסויים הקליניים שביצעו הוכיחו כי אין סיכון משמעותי לצעירים שיקבלו את החיסון.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו