השחתת הדגל
השחתת הדגל צילום: דוברות המשטרה

המשטרה עצרה הלילה (ראשון) שני ערבים בני 14 ו-16, תושבי שועפט, בחשד שתלשו את דגל ישראל המונף באנדרטת הצנחנים בירושלים והשחיתו אותו.

השניים נצפו מגיעים אל אנדרטת הצנחנים שבמזרח ירושלים, מורידים את דגל ישראל המונף במקום ולאחר שהושחת על ידם הם משליכים אותו לצד הדרך ואז נמלטים.

שוטרים שהוכוונו אל מקום הימצאם של החשודים עצרו את השניים שהועברו לחקירה ובהמשך היום הם יובאו בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

עוד באותו נושא:

ביום שישי פרסמה המשטרה תיעוד של ניסיון פיגוע הדקירה שאירע בעיר העתיקה. המחבל, ד"ר חאזם אל-ג'ולאני, רופא כבן 50 ממזרח ירושלים, נראה כשהוא מסתער עם סכין על אחד השוטרים שמתגונן ורץ לאחור - ואז פותח באש ומנטרל את המחבל. שוטרי מג"ב שהיו מאחורי המחבל שלפו גם הם את נשקיהם.

המחבל שניהל מכללה לרפואה משלימה במזרח העיר לא הצליח לדקור את השוטרים. אחד מהם, שוטר מג"ב, נפצע קל ברגלו מנתז ירי.

המחבל פונה מהזירה כשהוא פצוע באורח קשה ומחוסר הכרה לבית חולים הדסה הר הצופים בירושלים, ולאחר זמן קצר נקבע מותו. כוחות משטרה פשטו על ביתו ועיכבו לחקירה את אחיו ושני בניו.

לפי ממצאי החקירה הראשוניים, המחבל הגיע משועפט, נכנס לעיר העתיקה משער שכם ועשה את דרכו עד סמוך לצומת הסמטאות הגיא-מג׳לס, שם ניסה לפגוע בשוטרים המוצבים במקום באמצעות סכין.

תגובה מהירה של השוטר שהותקף על ידי המחבל תוך ביצוע ירי לעברו, מנעה פגיעה בחיי השוטרים במקום והובילה לנטרולו המידי ובהמשך כאמור נקבע מותו.

במהלך נטרול המחבל, נפצע לוחם מג״ב באורח קל ופונה למרכז הרפואי שערי צדק לקבלת טיפול רפואי. מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הגיע לבקר את הלוחם ש׳ בשערי צדק, שיבח את השוטרים ואת תגובתם המהירה. "הגבתם בנחישות ובצורה מקצועית ופעלתם בדיוק כפי שמצופה מכם לנטרול המחבל", אמר תורג'מן.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו