כסף קטארי מחולק לתושבי עזה
כסף קטארי מחולק לתושבי עזה צילום: רויטרס

ראש הממשלה נפתלי בנט בוחן אפשרות לחזור לשיטה הישנה שבה השליח הקטרי מעביר כסף מזומן במזוודות לתוך הרצועה.

בחדשות 12 דווח כי בחינת הצעד עלתה שוב על הפרק, לאחר שבנט קיים דיונים בעניין והבין שלא ניתן למצוא פתרון להעברת כסף חלופי, שכן נראה כי כל הניסיונות עד כה לא צולחים.

למרות שבנט בעצמו אמר לפני כחודשיים, כי "מזוודות הדולרים לעזה צריכות לעבור מהעולם - דברים ישתנו" - נראה שאין ברירה אלא לחזור לשיטה הישנה שהונהגה בתקופת הממשלה הקודמת בראשות בנימין נתניהו.

לפי הדיווח של הכתב הצבאי ניר דבורי, במערכת הביטחון ניסו למצוא פתרון חלופי באמצעות העברת כסף לנזקקים על ידי בנק של האו"ם, אך כאשר ישראל התעקשה שגם הכסף של הפקידים יעבור במנגנון חדש באמצעות בנקים אמריקניים והרשות הפלסטינית - הדבר נתקע.

עוד באותו נושא:

השליח הקטארי לרצועת עזה, מוחמד אל-עמאדי, הודיע ביום שישי כי הרשות הפלסטינית חזרה בה מההסכם ולפיו תעביר את החלק מהמענק הקטארי המיועד לתשלום משכורות פקידות חמאס.

הרשות חוששת שהבנקים שנמצאים תחת אחריותה, ואשר היו אמורים להעביר את תשלום המשכורות, יהיו חשופים לתביעות בינלאומיות בגין סיוע לטרור.

לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה: "כפי שפורסם באופן רשמי, המענק הקטארי לנזקקים ברצועת עזה הוסדר ע"י מנגנון בשיתוף עם האו"ם, כאשר המענק מועבר בתלושים ולא במזוודות עם כסף מזומן כפי שקרה בעבר. בנוגע לחלק השלישי במענק, נבחנות אלטרנטיבות שונות על ידי מערכת הביטחון".

"לכשיימצא מתווה ראוי שמבטיח שהכסף לא יגיע לפעילות טרור, הוא יוצג על ידי שר הביטחון לראש הממשלה. המתווה הקודם לא יחזור על עצמו. ראש הממשלה יגבש עמדה לאחר שיוצגו לו האפשרויות השונות", לשון תגובת הלשכה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו