יועז הנדל, מיכאל בן ארי
יועז הנדל, מיכאל בן ארי צילום: פלאש 90, נעם ריבקין פנטון

שר התקשורת יועז הנדל אמר היום (ראשון) כי חכ"ל מיכאל בן ארי לא שירת בצה"ל, בזמן שבדיוק בסוף השבוע האחרון קיבל בן ארי את "אות המערכה ברצועת הביטחון בלבנון".

בתכניתו של אריה גולן ב'כאן רשת ב' עלה השר הנדל לראיון קצר בנושא בריחת המחבלים מכלא גלבוע בשבוע שעבר.

בשלב מסוים אמר גולן להנדל, ששירת בקומנדו הימי ולאחר מכן במערכת הביטחון, "לגבי השירות המשמעותי, אני שמעתי כמה קריאות דווקא מאנשים שלא עשו שום שירות, שברגע שראו את האסירים הללו בורחים היה צריך לירות בהם".

השר הנדל השיב, ולאחר כמה משפטים הוסיף: "בכלל, כל החבורה הזאת של גופשטיין, ובן גביר ובן ארי, כל החבורה הזאת שלא מגנים על המולדת כשצריך, אבל יודעים לדבר הרבה - אני לא מייחס להם חשיבות בענייני ביטחון".

אולם, כאמור, בן ארי שירת בצה"ל בחטיבת גולני ולאחר שנפצע עבר לשרת בחיל השריון ובין השאר לחם במלחמת לבנון הראשונה. "ארבע שנים הייתי בכנסת", אמר בן ארי בשיחה עם ערוץ 7. "אף פעם לא סיפרתי והתהדרתי בשירות הצבאי שלי מסיבה מאוד פשוטה - אני עשיתי את מה שכמעט כל אחד עושה פה עושה. את המוטל עליו".

מיכאל בן ארי בעת שירותו בצה"ל
צילום: אליאס שמילוב

לדבריו, "נפצעתי והתעקשתי להישאר בצבא בשירות קרבי. שירתי בשריון. עלינו ללבנון ושירתי בגזרה המזרחית כחצי שנה, בהתחלה בשלום הגליל. חברים ומפקדים שלנו נפלו. לאחר מכן עשרות שנות מילואים בעזה, בשכם ואיפה שאתם רוצים. מעולם לא התהדרתי בזה. הבנים שלי משרתים ביחידות קרביות כי זה מובן מאליו".

"ואז בא יועז הנדל ומכפיש, ובעצם רוצה להפוך אותנו מוקצים מחמת מיאוס בחברה הישראלית", אמר. "כאילו הוא היה בקומנדו ואני לא שירתתי בצבא".

אות המערכה שקיבל מיכאל בן ארי בשבוע שעבר
צילום: באדיבות המצלם

לאחר שהוכפש שמו, ביקש בן ארי להגיב לדברי השר הנדל באותו האופן, בראיון בשידור אצל אריה גולן. הוא פנה לתאגיד השידור ואלה השיבו לו כי הוא יכול לשלוח תגובה בכתב שתוקרא על ידי גולן בסיום תוכניתו מחר.

"הדבר הזה היה צריך לקבל במה בחזרה כדי לתת לי לתקן ברשת ב' ובינתיים הם לא נותנים לי. הדבר היחיד שהם מוכנים זה שאני אכתוב הודעה כתובה", ציין בן ארי. "הם ישמיצו אותי, יועז הנדל יוכל בקולו להפוך אותי למשתמט, וככה הם יוצרים דמוניזציה של אנשים. זו בריונות של שימוש ברדיו הציבורי כדי לפגוע באנשים ואני לא מתכוון לעבור על זה לסדר היום".

מכאן חדשות נמסר: "בן ארי הוזמן לשלוח את תגובתו בכתב, כמקובל".

השר יועז הנדל סירב להגיב לכתבה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו