מתן כהנא
מתן כהנא צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עשור חלף מאז פרדתנו מאחד המנהיגים הבולטים בציונות הדתית מאלה שהפכו אותה למה שהיא היום. הרב חנן פורת ז"ל נמנה בין האנשים שראו במלחמת ששת הימים ואף במשבר מלחמת יום הכיפורים הזדמנות להמשיך את המפעל הציוני, וחידש את ההתיישבות בגוש עציון כחלק מתנועת גוש אמונים.

הרב פורת ראה במגזר הציוני דתי שליח להשלים את מלאכת הבניה וההתיישבות בארץ ישראל, ונמנה בין אלה שהעבירו את המגזר מהקרון האחרון ברכבת היישר אל הקטר.

מאותו הרגע החלה ההשתלבות וההובלה של הכיפות הסרוגות בכל תחומי החיים. בין אם זה רבנים גדולים, ראשי ארגוני ביטחון, מנהלי חברות עסקיות, אנשי תקשורת, מובילי עמותות וגרעינים למען הקהילה, זוכי פרס נובל, ועד ראש ממשלה.

בנוסף לכל העשייה הרב פורת היה איש של חינוך והגות ומחברם של ספרים רבים. הוא האיש שביקש את אחיו, חי תהילים, אהב טהר לב, ומצא מעט מן האור בתנ"ך שבעל פה.

עוד באותו נושא:
חנן פורת
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

הרב פורת לא רק איש של הכלל היה בחינוכו, אלא ראה בכל רגע גם את האדם הבודד, וראה ערך באמונות של כל אחד: "המילה אמונה מקיפה את כל הערכים שבהם מאמין האדם, והם נותנים לו כיוון לחיים" (מתוך ראיון של הרב פורת ל-nrg).

אני מקווה להיות מממשיכיו של הרב חנן פורת. אני פועל להמשיך ולהגדיל את השפעתו של הציבור הדתי לאומי במדינת ישראל, להמשיך את האידאולוגיה הגדולה של תורת ישראל בארץ ישראל וגם להיות קשוב ונגיש לכל אדם פרטי באשר הוא.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו