למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה צילום: ברל'ה קרומבי

יו"ר מזכירות חסידי ברסלב העולמית הרב נחמן בנשעיה תקף בחריפות את הממשלה ש'סימנה' לדבריו את הנסיעה לאומן והפכה את משתתפיה ל"שעיר לעזאזל", כלשונו.

"ההתנהלות הזאת נועדה לפגוע בנו. אף אחד לא מחפש את האמת והצדק, אין כאן ניסיון למנוע תחלואה אלא למצוא שעיר לעזאזל ובאופן לא מפתיע לשעיר הזה יש זקן ופאות", אמר.

בדבריו הוסיף: "עוד לפני ראש השנה היה ברור לנו שיאשימו אותנו בכל תחלואי הקורונה, מכך אנחנו לא מופתעים. אבל למרות הציפיות הנמוכות, ההתעמרות וההתעללות בחסידי ברסלב עלתה על כל דמיון.

"שלחו לנו מעבדה ניסיונית, עם בדיקות שטרם נעשה בהן שימוש במקומות אחרים בארץ או בעולם, באמתלה של 'מניעת זיופים' כביכול, הפכו אותנו לזייפנים עוד לפני שבאנו להיבדק בכלל, ולאחר מכן כשהתברר שהאמינות של הבדיקות נמוכה במיוחד, ורבים מה'חיוביים' כביכול קיבלו תוצאה שלילית בבדיקות אמינות יותר שבוצעו בשיטת ה-PCR, עוד טפלו עלינו שאנחנו מפיצי מחלות ומזייפים בדיקות.

"משרד הבריאות נכשל במשימה הבסיסית שלו, והיא ליצר תחושת אמון בהנחיות בכדי למגר את נגיף הקורונה. אין היום חרדי אחד שמאמין להנחיות של משרד הבריאות וכולם מבינים שההנחיות הללו משתנות לפי האינטרס הפוליטי, ולפי פלח האוכלוסייה שצפוי להינזק מהן".

אתמול הביא עיתון 'המבשר' תחקיר ממנו לטענתו עולה "שרשרת של מחדלים ועלילות נגד חסידי ברסלב ששבו ארצה מהקיבוץ הגדול באומן בראש השנה".

על פי התחקיר, ראש הממשלה נפתלי בנט מיהר לפרסם הצהרה ממנה עולה כי המוני חסידי ברסלב זייפו את תוצאות הבדיקות אך לטענת העיתון, בפועל התמונה שונה לחלוטין.

"לא ניתנו הנחיות לציבור, לא הוסבר מעמד הבדיקות וגם כעת לא ברור מההנחיות מה אמור היה לעשות מי שקיבל תשובה חיובית לקורונה בבדיקות המהירות של מד"א", נטען בתחקיר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו